Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt földrajznál hogyan...

Emelt földrajznál hogyan számolják az össz százalékot?

Figyelt kérdés
Az írásbelim 105/200 pont lett, a szóbelim 41/50 pont. Ha ezt összeadom, akkor 146/250 pont, ami 58,4%. Viszont ha az írásbelit felezem, akkor már 52,5/100 + 41/50 pont, amivel már 62,3% lesz. Az írásbelimre 53%-ot írtak, azzal viszont 62,6% lesz. Most akkor ezt hogyan is számolják?

2014. jún. 25. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne felezni az írásbelit? Fogják az össz leért pontodat (146), és elosztják a max ponttal (250).
2014. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert az írásbeli végén is felezték, és azt írták rá eredménynek. Utánanéztem, az egész vizsga 150 pont, vagyis akkor az írásbelit felezni kell. De hallottam olyat is, hogy a két vizsga százalékát átlagolják. Mindegy, péntek délután megtudom.
2014. jún. 25. 10:39
 3/6 A kérdező kommentje:

"Az írásbeli feladatlap értékelése

Az értékelés központi javítási-értékelési útmutató alapján történik.

Az írásbeli dolgozat összesen 200 pont értékű feladatot tartalmaz. A vizsgán nyújtott összteljesítmény

megállapításához a dolgozatra adott pontszámot 2-vel kell osztani. Ennek megfelelően az írásbeli vizsgarészre

maximum 100 vizsgapont adható (pl. ha a dolgozatra 150 pontot kapott a vizsgázó, akkor az 75 pontnak felel meg a

vizsgán nyújtott összteljesítmény megállapításakor). Ha az osztás törtszámot eredményez, akkor felfelé kell

kerekíteni."

2014. jún. 25. 10:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válasz teljesen rossz, de látom, közben már meg is találtad a pontos leírást.

Tehát 53+41 pontod van.

A százalékos eredményt a 94/150 képlet adja, lefelé kerekítve.

2014. jún. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagyis, bár jól eltoltad az írásbelit, a jó szóbeliddel még pont megvan az ötös (60%-tól.)

Az előző

2014. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy elszúrtam. Nem volt elég időm rá készülni, pláne, hogy magántanuló voltam egész gimnázium alatt és a földrajz is csak első két évben volt. A többi se lett túl fényes, egész áprilisig még osztályozóvizsgákra mentem, csak utána tudtam normálisan foglalkozni az érettségivel.
2014. jún. 25. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!