Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzeti Közszolgálati Egyeteme...

Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanulók, ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy első félév után még át lehet menni másik szakirányra, de pl rendőri szakirányról is át lehet menni katasztrófavédelmire?

Első helyen rendőrit jelöltem, de nagyon bizonytalan vagyok, hogy jó döntést hoztam-e, nem kéne-e inkább a katasztrófavédelmit előrébb jelölni.


2014. jún. 26. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet kérelmezni. De hogy el is bírálják-e az nembiztos. általában attól is függ hogy melyik szakirányra milyen követelmények voltak, illetve mennyien vannak és mennyi a keret.


A HHK-n pl. ilyet nemlehet csinálni túlkönnyen, elég körülményes, mivel az egyik szakra erősebb az EÜ követelmény mint a másik 2-n.

2014. jún. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt ugyanazok a követelmények, max a ponthatár lehet magasabb, de 440 pontom van, úgyhogy remélem nem nagyon van akadálya. Első évben úgy tudom amúgyis minden szakirány ugyanazt tanulja. Köszi, hogy írtál!
2014. jún. 26. 15:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem amúgy gondold át alaposan. Van még 2 heted.

Melyik érdekel jobban?

Melyikkel érdemesebb foglalkozni.

Én pl. ha nem HHK-ra jelentkeztem volna, akkor inkább Rendőrképzés lenne a választás mert jobb szerintem mint a katasztrófavédelem.

2014. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy lány vagyok.

Nekem az, hogy rendőr legyek, régi álmom. Viszont az utóbbi 1-2 évben egyre inkább érdekel a katasztrófavédelem. Első helyen nekem most közlekedésrendészet, másodikon katvéd műveleti van. Úgy érzem, hogy a katvéd inkább lenne nekem való, de arról olyan keveset tudok, hogy hogyan is néz ki pontosan a működése, mi lenne a feladatom. Izgalmas munkát szeretnék. Sokan azt mondják, hogy a rendőrségnél rosszabbak a munkakörülmények, több a csesztetés és a katvédnél elvileg néhány tizessel jobb is a fizetés. Most azt gondolom, hogy inkább a katvéd-re kéne mennem, de aztán lehet, hogy nem olyan lesz, mint amilyennek elképzelem és akkor meg bánhatom, hogy emiatt álltam el egy gyerekkori álmomtól. Tényleg tanácstalan vagyok :( Évek óta tudom az irányt, mindenképp rendvédelmi pályán szeretnék dolgozni, de most mégsem tudok dönteni.

2014. jún. 26. 15:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Legszívesebben rendőrként végezném azt a munkát, amit a katasztrófavédelmi tisztek :D
2014. jún. 26. 15:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Hááát akkor csak annyit tudok tanácsolni, hogy ezalatt a pár nap alatt gondold át teljesen.

Melyik az érdekesebb számodra.

Youtube-on van pár videó a katasztrófavédelemről. Nekem speciel amikor nyiltnapon voltam, annyira nem tetszett a katasztrófavédelem. Ha nem a HHK érdekelne akkor már inkább a rendészet. Legalábbis a nyílt nap nem győzött meg arról hogy a másik olyan jó szakma lenne... :)

2014. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Te már oda jársz vagy csak most felvételiztél?
2014. jún. 27. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:
tavaly oda jártam 2 hetet. De sajnos szalagszakadásom lett alapkiképzésen mert rosszul léptem.. Mivel az alapkiképzést teljesen végig kell csinálni, ezért leszereltek... Úgyhogy idén újrafelvételiztem.
2014. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az akkor nagyon nagy szívás :( Sok sikert, remélem most végre sikerül! :)
2014. jún. 28. 20:02
 10/10 anonim ***** válasza:
hát énis... :)
2014. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!