Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik önköltséges szakra...

Akik önköltséges szakra mennek azok miből fogják finanszírozni azt (illetve miből finanszírozzátok)?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok újraérettségizni és gazdasági szakra szeretnék menni, de mivel emelt érettségim nem lesz így államira nem kerülhetek be a magas ponthatárok miatt. A szüleim nem tudnak anyagilag támogatni, ezért magamnak kell megoldani. Milyen lehetőségek vannak, merjek belevágni?

2014. júl. 1. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. vagy tegyél 2 db. emelt érettségit + nyelvvizsgát hogy meglegyen a magas pontszám

2. ha ezt nem megy válassz másik területet..ahol van állami normális ponthatárokkal amit el tudsz érni

Fizetős szakon nem csak a fizetendő költség a pénz, hanem azok a juttatások is kiesnek amit az állami finanszírozott egyetemista kap havonta az egyetemtől támogatást..

3. diákhitelből kifizethető de tuti diploma nincs, és adóssággal kezdeni az életet nem éppen bölcs dolog..

2014. júl. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon drága, akkor marad a Diákhitel
2014. júl. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Miért nem teszel emelt érettségit ?

Így nagyon nehéz lesz

2014. júl. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Rengetegen mennek önköltséges képzésre hiszen annak ellenére, hogy ezt művelték a gazdaságtudományi szakokkal még mindig oda jelentkeztek a legtöbben. Ezért érdekelne, hogy ki milyen formában oldotta ezt meg.


Diákhitelt az ki van zárva.


Igen én is gondolkodtam más területen, de a gazdasági szakokon kívül nálam csak a műszaki, illetve az IT területek jöttek szóba. Azonban úgy gondolom, hogy ezek nem olyan szakok amiket az ember csak úgy választhat. Hiába akarnék én pl. mérnökinfós lenni, ha egyszerűen nem élek halok a programozásért akkor már alapból halott ügy és ugyan ez igaz a mérnöki szakokra is. Meglepetten néztem, hogy a második legnépszerűbb képzés (a felvi listája szerint) a gépészmérnök. Sokan pont az én helyzetemhez hasonló ok miatt jelentkeznek műszaki szakokra, illetve, mert mostanában divat a műszaki és IT területeket emlegetni. Viszont ezeken a területeken a legnagyobb a morzsolódás hiába jelentkeznek ennyien (a sok jelentkezőből látszik, hogy sokaknak még csak lövése sincs az ott tanultakról). Az ismerőseim közül akik ilyen terület felé orientálódtak egytől egyig kiemelkedőek voltak reál tantárgyakból és már a középiskola elején tudták, hogy milyen irányba fognak tovább tanulni. Összesen csak egy ismerősöm van aki teljesen inkompetensen ment villamosmérnöknek, de ő 4 év után is az első-, illetve másodféléves tárgyakkal küszködik.


Emelt érettségit tanár hiányában nem tudok tenni.

2014. júl. 2. 09:09
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

És mit csinálsz akkor, ha kötelezővé teszik az egy emelt érettségit?


Nekem nagymamám segít, van évek óta spórolt pénzem és dolgozom részmunkaidős állásban egyetem mellett.

2014. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell az emelt érettségihez külön tanár. A törit simán meg lehet tanulni könyvekből.
2014. júl. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sőt egy angol emeltet is meglehet csinálni úgy, hogy egyedül készülsz fel. Töri, angol emelt +100 pont, ha szerencsés vagy meglesz a nyelvvizsgád is angolból, de ez már nem fog többletpontnak számítani. Annyit nem tudsz dolgozni az egyetem mellett, hogy összeszedd a tandíjat. Pontosabban tudsz, de akkor az a tanulás rovására fog menni. Van egy ismerősöm, aki nyaranként ki megy Ausztriába dolgozni. Ott meg tudja keresni a tandíját. Persze nem költ semmire. A szülei fizetik a megélhetését. Ezen kívül csak a Diákhitel maradt. Ha csak a tandíjra veszed fel az kedvezőbb, már ha lehet kedvezőnek mondani egy hitelt.
2014. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem számít többletpontnak a nyelvvizsga?


Matekból és angolból fogok újraérettségizni, történelem szóba sem jött nálam soha.

2014. júl. 2. 11:16
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem számít az angol nyelvvizsga gazdasági képzésre, ha angolból emelt érettségit teszel 45% felettit.
2014. júl. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért mondtam, hogy akkor már nem számít be a nyelvvizsga, mert a többletpont maximum 100pont lehet.

45%-tól pedig megkapod a pluszpontot az emeltért ami 50 pont. Ez több mintha csak nyelvvizsgád lenne.

2014. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!