Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Zsigmond Király fősulira...

A Zsigmond Király fősulira szeretnék menni politológia szakra, sztem sikerül elérni a ponthatárt (fizetősre mennék) bőven, csak az a baj hogy diszkalkuliás vagyok :S és nem lesz matek érettségim, ígyis felvehetnek? :S

Figyelt kérdés

Nem tudnám megcsinálni a matek érettségit soha, én nem kamuból kaptam meg a felmentést matekból mint mások... komolyan súlyos problémáim vannak a matekkal, és voltak a fizikával is :S

de a történelem, társadalomismeret és a magyar jól megy...


2010. jan. 6. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A diszkalkuliás felsőoktatási hallgatók tanulmányaival kapcsolatban szintén a 29/2002. (V. 17.) OM rendelet tartalmaz irányadó rendelkezéseket. A rendelet 10. §-ának c) pontja alapján különösen súlyos diszkalkulia esetén a hallgató a számítási feladatok alól felmentést kaphat, illetve esetében a vizsgák alkalmával engedélyezhető mindazon segédeszközök használata, amelyekkel a hallgató a tanulmányai során korábban is dolgozott (például táblázatok, számológép, konfiguráció, mechanikus és manipulatív eszközök). Ugyanakkor az érintett hallgatónak mindenekelőtt a fogyatékosságot megállapító szakértői véleményt kell beszereznie ahhoz, hogy a felsőoktatási intézmény a rendeletben szabályozott kedvezményeket saját döntése alapján számára biztosíthassa. (K-OJOG-695/2004.)


Ennyit találtam, de hívd fel a sulit, az a biztos. Nagyon kedvesek a TO-n, segíteni fognak.

2010. jan. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, még előnyt is élvezel.
2010. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!