Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogyan finaszíro...

Egyetemisták! Hogyan finaszírozzátok a tanulmányaitokat?

Figyelt kérdés
hogy tudjátok elvégezni, ha nincs pénzetek, ha van akkor mennyi jön be?

2014. júl. 13. 09:31
1 2
 1/18 anonim válasza:
82%

Diákhitel

alkalmi munka

Nincs minden héten italozás a belvárosban

nagyjából így

2014. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
én most jelentkeztem Szegedre, és sajnos muszáj lesz az első évben felvennem a diákhitelt, havi 50ezer forintot fogok felvenni, vagyis 10 hónap alett összejön majd 500.ezer Ft hitel.. elég rosszul hangzik, viszont ha nemlenne ez a lehetőségem, akkor nem tudnék nekivágni.. második évtől kezdve pedig szeretnék dolgozni, addigra belerázódom az ottani világba is és könnyebb lesz minden. Aztán szépen lassan visszafizetem. :)
2014. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

1.Ha állami támogatott hallgató vagy és szegény családból származol: szociális alapon támogatás az egyetemtől+tanulmányi ösztöndíj+bursa hungarica ösztöndíj+ diákmunka hétvégente vagy esténként= ez havi 80 -90 ezer forint ebből még félre tenni is lehet nem hogy megélni..

2. diákhitel + diákmunka

3. szülők támogatása + diákmunka

2014. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Államin vagyok + otthon lakom + néha alkalmi munkák + néha ösztöndíj, ha összejön
2014. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Nagyszülői segítség, saját spórolt pénz, részmunkaidős állás (40 000 Ft a fizetésem). Önköltségesre járok nappalin, szóval meg kell húzni a nadrágszíjat, de megoldható. Azzal, hogy otthon lakom, otthon étkezem és nem megyek sokat bulizni, megoldható.
2014. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
és ezt hány évig csináljátok? min. 4 év az egyetem, nem?
2014. júl. 13. 12:53
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mire mész: van 3 év alapképzés, 2 év mesterképzés, 5 éves osztatlan képzés, 6 éves osztatlan képzés, 4 éves képzés...

Én pl. 3 évig csinálom az alapképzést, a mesterképzésre viszont valószínűleg lesz lehetőségem államilag támogatottra járni, így könnyebb dolgom lesz.

Ötös voltam.

2014. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Evidens hogy addig csináljuk amíg meg nincs a diploma amivel már normál állást lehet vállalni.

Én dolgoztam diploma nélkül, és köszönöm nem kérek belőle, se a fizetésből (nagysága miatt, jobban mondva kicsisége miatt) se a bánásmód miatt, hogy a legkisebb ugrifüles legyek akinek mindenki diktál (ami nem baj egy kezdőnél, de azt látni hogy ez 20 év múlva is a így lesz az már baj)

Szóval ezerszer inkább tanulok..(nekem még az MSC van hátra)

2014. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
kedves 5ös! "5 éves osztatlan képzés, 6 éves osztatlan képzés, 4 éves képzés..." bsc, msc az oké, de mi az osztott, és osztatlan képzés, és a sima 4éves? érthetetlen.. 8as tudom miről beszélsz 77ezer ft a fizum, éjszakás műszak+5órás utazás, folyamatos ordibálás..visszamennék én tanulni, de elötte meg akarom járni ausztriát, pénzt keresni, leglább ezügyben már nem kell szuttyogni.
2014. júl. 13. 15:57
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Osztott képzés az, amikor van BA/Bsc és MA/Msc, osztatlan amikor nincs külön választva a kettő, pl. jog (5 év), orvosi (6 év). 4 évesek általában a tanárképzések, de a felvin magad is utána tudsz nézni. Sajnálom, ha érthetetlen voltam.
2014. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!