Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki osztatlan...

Van itt olyan aki osztatlan tanár szakról alapszakra ment át?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert most osztatlan tanárira megyek,és nagy dilemmám volt hogy tanárira menjek-e vagy alapszakra. Most azzal nyugtatom magam, hogy majd 2 félév után eldöntöm, hogy legyen tovább, de kíváncsi lennék aki átment alapszakra újra elsősökkel volt-e, vagy folytathatta 3. félévtől az alapszakot, mivel biztos sok tárgy megegyezik.

2014. júl. 15. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló a dilemmám, mint neked, de szerintem (sajnos) nem fogsz sok tapasztalatról hallani, mert a pont eggyel felettünk lévő, tavaly kezdett évfolyam az első osztatlan tanáris, tehát akik váltanak, azok valószínűleg most fognak, és még nincs tapasztalatuk :)
2014. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Te hová jelentkeztél, és milyen szakra? :)
2014. júl. 16. 13:15
 3/7 anonim ***** válasza:

ELTE, töri-francia. Szívesen mentem volna sima töri BA-ra, de sajnos nem hiszem, hogy azzal bármit tudnék kezdeni, ezért lett végül a tanári, és ezért írtam, hogy hasonló a dilemmám, lehet, hogy végül mégis sima törin kötök majd ki, ha valamiért nem lesz szimpatikus a tanári, vagy csak rájövök, hogy nem bírnék egy valagnyi neveletlen kölökkel :) Te?


Egyébként, visszatérve az eredeti kérdésre, az alapján, amit olvastam, ugyanúgy az adott kar adott szakának (BA) tanulóival lesznek majdnem ugyanolyan óráink, maximum egy-kettő hiányzik majd, úgyhogy ha váltanál sima BA-ra, akkor biztos el lehet ismertetni a tantárgyak nagy részét, és csak a hiányzókat kell pótolni.

2014. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is néztem, a tárgyak nagy része megegyezik.


Én a Debreceni Egyetem-re jelentkeztem, Történelem és hon-és népismeretre. Nem nagyon tudtam mi legyen a másik szakom, sorrendet is változtattam mert egy nyelv szerepelt először mellette, de meggondoltam magam, nehogy túl nagy falat legyen, mert még sosem tanultam azt a nyelvet.

Én is így vagyok vele, hogy töri alapszakra is mentem volna szívesen, de nem nagyon lehet mit kezdene vele. Bár lehet csak meg kell próbálni a legjobbak között lenni, és hátha lenne mégis valami esély sima törivel is elérni valamit.


Nekem régóta tetszik a tanári szakma is, csak hát kérdés, ha benne leszek, hogy boldogulok...Mert eddig lehet csak rózsaszín ködöm át látom a dolgokat..:D


Úgyhogy remélem továbbra is meghagyják ezt a lehetőséget, hogy át lehessen menni, hátha sikerül eldönteni 2.félév végére hogy mit akarok. :)

2014. júl. 16. 17:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én nem vagyok ilyen helyzetben, de az idevonatkozó kormányrendelet ( [link] ezt írja:


"(2) A tanárszakon a 3. § (1) bekezdése a) pontja (a tanárszak szerinti szakterületi (szaktudományos, művészeti) tudás) szerinti szakterületi elem legalább 60 kreditjének összegyűjtése esetén a hallgató átvételét kérheti alapképzési szakra."


Nálunk, a PTE-n 2 félév után lehet átjelentkezni. Amint elkezdődik a suli, kérdezzétek meg, pontosan mi ennek a menete és mik a feltételei. Érdemes 60 kredit értékben annak az alapszaknak az óráit felvennetek, ahova át fogtok jelentkezni. Többet nem nagyon tudok. :-)

2014. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És gyanítom, mivel sok tárgy megegyezik, azt el tudjátok ismertetni és így nem feltétlen lesztek elsősökkel. Az egyetemen már nem úgy megy, mint a gimiben. :-)
2014. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a leírást. :)
2014. júl. 23. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!