Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz velem érettségin?...

Mi lesz velem érettségin? Akinek jó lett a biológia érettségije az hogyan csinálta?!

Figyelt kérdés
Most nézem az idei biológia érettségit. Egy kérdésre sem tudom a választ,pedig jövőre érettségizek. Azt sem tudom miről van szó,teli van olyannal amiről életemben nem hallottam. Most már nagyon félek,nem akarok megbukni. Ti hogyan és mennyit tanultatok?
2014. júl. 16. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak jövőre érettségizel, akkor ne pánikolj. Még rengeteg időd van jól felkészülni.


Emelt vagy közép szinten érettségizel?

Milyen tankönyvből tanultok órán?


Én ajánlom neked a Mozaik kiadó Biológia könyveit:

Élőlények változatossága: (10. osztály)

[link]

Sejt és ember biológiája: (11. osztály)

[link]

Életközösségek, evolúció: (12. osztály)

[link]


Sokan azt mondják rá, hogy kissé tömény és "magasabb szintű", de egy sikeres emelt szintű érettségihez szerintem nem sok jobbat lehet találni.


Van még a Lénárd Gábor féle könyvsorozat, de erre a biológiatanárok általában azt mondják, hogy érettségire kicsit kevés. Általában alapórások tanulnak belőle:

10. osztály:

[link]

11. osztály:

[link]

12. osztály:

[link]



Ezek azok a könyvek, amiből a gimnáziumban szoktak tanulni (illetve van még egy, az Oláh Zsuzsa féle, de amennyire tudom, az a mozaikosnál is nehezebben emészthető).


Úgy tudom, a mozaikoshoz is, és a Lénárd-féléhez is van munkafüzet, tudsz gyakorolni. Érettségi feladatlapokat bármikor letölthetsz a nefmi.gov.hu-ról, és gyakorolhatsz. Illetve gyakorláshoz szokták még ajánlani az alábbi könyvet:

[link]

2014. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 I.B.T. válasza:

Előző: hogy tudom ezeket online megnézni ha meglehet?

Kérdező: nem biológiából érettségiztem de ne stresszel az érettségin. Időben meg fogod kapni az anyagokat és lesz rá időd felkészülni. Egyébként ha szereted (én igen) egy-kettőre összeállnak a fejedben dolgok és simán átmész.

2014. júl. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Online nem lehet megnézni, meg kell venni a könyvesboltban / könyvtárból kivenni :) Esetleg ha van ncore hozzáférésed, ott meg lehet nézni (de ezt nem tőlem hallottad :D).
2014. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 I.B.T. válasza:
okés:D
2014. júl. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!