Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek amerikában...

Hogyan lehetek amerikában lovasrendőr?

Figyelt kérdés
Lehetek egyáltalán? Tudnátok a külföldi lovasrendőrségről egy kis információt mondani mert nem igen találtam....nyilván népszerűbb mint itt magyarországon. Előre is köszi a válaszokat :)
2014. júl. 16. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Állampolgársághoz kötött.
2014. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én is úgy gondoltam hogy majd akkor amikor már amerikai állampolgár leszek.
2014. júl. 16. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

1. A szerzett állampolgárság nem jó, eredeti kell ezekhez a szakmákhoz.

2. Mégis, miből gondolod, hogy majd utánad dobnak egy állampolgárságot? :D

2014. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de nem ez volt a kérdésem. Majd az állampolgárságos kérdést megoldom mert van ismerősöm aki kint él és tud ebben nekem segíteni.
2014. júl. 16. 21:42
 5/7 anonim ***** válasza:

"A szerzett állampolgárság nem jó, eredeti kell ezekhez a szakmákhoz." - ez hulyeseg! Ha nem vagod a temat, inkabb ne irj.


Teny hogy amerikai allampolgarsag kell, de az mindegy, hogy "szuletett" vagy "szerzett".


Sot, ha mar megvan a zoldkartyad es mar folyamatban van az allampolgarsagi kerelmed, mar akkor is jelentkezhetsz az akademiara, felteve, hogy az allampolgarsagot meg azelott megkapod, hogy az akademiat befejezned.


A lovasrendorok sima rendorok. Eloszor minden rendor jarorben kezdi. Idovel tovabb kepezhetik magukat, kiderul, hogy ki miben ugyesebb mint a tobbi es arra a szakra jelentkezhet, illetve megvalasztjak, de a narkos detektivek is jarorben kezdtek. (tudom, mert nemreg beszelgettem amcsi rendorokkel a munkajukrol).


A varos ahol lakom, van kb. 300 rendor es a varosnak van kb. 4 lova. Van 5-8 rendor, akik nagyon jol lovagolnak es amikor a "lovakat" bevetik (mounted police), akkor epp a szolgalatban levo lovagolni tudo rendorokbol valasztanak. A lovakat a mi varosunkban csak nagy esemenyeknel hasznaljak, pl. maraton futas vagy varosnapok, stb. A pacik nincsenek allandoan szolgalatban, ugyhogy az oket lovagolo rendorok a honap tobbi napjan jaroroznek, vagy bicikliznek, vagy epp motoroznak. (marmint motoros rendorkodnek).


Ha mar most megtanulsz jol lovagolni, mire oda kerulsz, hogy jelentkezel az akademiara a lovaglo tudasod pluszt fog jelenteni a lovagolni nem tudok kozott, de ugy nem tudsz rendor lenni, hogy akademia utan rogton mesz nyeregbe...


Biztos vannak olyan allamok/varosok, ahol sokkal tobb a lovas rendor es tobbszor alkalmazzak oket, de azoknal a rendorsegeknel is jarorben fogod kezdeni :)

2014. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszoló válaszát! Hasznos információkat kaptam :) Amúgy azt én is gondoltam hogy nem egyből lovasrendőrként kezdem mert ez Magyarországon sem így van. Egyébként tetszik ez az egész rendőr szakma,de sajnos nagy vágyam hogy kint élhessek Amerikában. Ezért tudni szerettem volna hogy van e rá lehetőségem hogy ott is azzal foglalkozzak ami a legjobban tetszik.
2014. júl. 17. 20:58
 7/7 anonim ***** válasza:

"van e rá lehetőségem" - van. Ha megszerezted az allampolgarsagot, azt csinalsz amit akarsz. (ha kepes vagy ra).


Nemreg reszt vettem egy rendorsegi eloadason, ahol elmagyaraztak hogy mukodik az egesz, szoval ha van meg kerdesed, irj nyugodtan privit.

2014. júl. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!