Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz megírni egy...

Mennyire nehéz megírni egy 30-40 oldalas saját témás szakdolgozatot fél év alatt?

Figyelt kérdés

2014. júl. 18. 10:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy nagy témakörön belül választható saját téma, így értem. (akármi, csak a témakörön belül legyen)
2014. júl. 18. 10:31
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
én utolsó napra hagynám
2014. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon vicces vagy.


Esetleg vmi komoly válasz? Mennyi idő latt lehet ezt így befejezni? Mennyire nehéz?

2014. júl. 18. 12:51
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez attól is függ, hogy mennyire feldolgozott a téma; ha könyű hozzájutni az anyaghoz, akkor pikk-pakk meg lehet írni (úgy 1 hét), ha viszont csak elvétve lehet ezzel kapcsolatban adatot szerezni, akkor a kutatómunka beletelhet sok időbe.
2014. júl. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
30 oldal nem sok, hidd el, hamar megvan! Én kb. másfél hét alatt írtam meg az enyémet, mondjuk voltak olyan napok amikor reggeltől estig csak ezzel foglalkoztam. Fél év alatt sima ügy, kitartás hozzá:)
2014. júl. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És mennyire kell tudományos stílusban írni? Egyszerűbb nyelvezet is jó?
2014. júl. 18. 18:38
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Én a 60 oldalas szakdolgozatommal kb. 3 hónap alatt voltam meg, ha belevesszük az primer meg a szekunder irodalmak olvasását is. Magát a dolgozatot kb. 3 hét alatt írtam meg, de azt éjjel-nappal. Arra szabadságot vettem ki a munkahelyemen. Már hogyne kéne tudományos stílusban írni? Nem a hatodik bében készülsz fogalmazást írni a nyári élményeidről, már megbocsáss.
2014. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha ismered a témát néhány nap elég, ha nem én 2 hétet minimum számolnék,a konzulens mennyire segítőkész...miről lenne szó?
2014. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A követelmények alapján nekem is egy kb. 30 oldalas szakdolgozatról lett volna szó, ehelyett lett 70 oldal :)

Mindennel együtt nagyjából fél év volt a kezdet és a vég között eltelt idő, az írás 2-3 hetet vett igénybe, éjjel-nappal természetesen, a téma bonyolultsága miatt volt sok idő a szakirodalmi áttekintés, grafikonok készítése stb.

Nehéznek nehéz volt, hiszen soha életembe nem írtam még komoly, tudományos munkát, viszont örülök is neki, hogy megszenvedtem, mert az MSc-t elkezdve úgy érzem, sokkal könnyebb lesz megírni a diplomamunkámat :)

2014. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A eddigi válaszolók között van bölcsészkaors esetleg? Én az vagyok és a szakdolgozatomnak külföldi témát akarok majd választani, amihez forrásanyag is többnyire csak angolul van. Valaki meg tudná mondani, hogy ilyet lehet-e?
2014. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!