Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van lehetőségem középiskola...

Van lehetőségem középiskola nélkül érettségizni egyéni felkészüléssel?

Figyelt kérdés
2014. júl. 19. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem igazán, ha jól tudom.


"Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet 12. § (1) bekezdése alapján érettségi vizsga a tanulói jogviszony keretében, az érettség bizonyítvány megszerzése előtt abból a vizsgatárgyból tehető, amelynek a helyi tantervben a jelentkező számára az adott tantárgyra vonatkozóan meghatározott követelményeit az érettségi vizsgára jelentkező teljesítette, tudását osztályzattal értékelték, és ezt bizonyítvánnyal igazolni tudja. A kétszintű érettségi vizsga bevezetésével megszűnt az a feltétel, hogy a tanuló csak akkor jelentkezhet érettségi vizsgára, ha legalább két évig, heti két órában tanulta az adott tantárgyat."


Szóval bizonyítvánnyal igazolni kell az osztályzatot, bizonyítványnak meg nem fogadják el egy magántanár igazolását -- feltételezem én, de cáfoljanak meg mások. Ha bizonyítvány kell, akkor viszont kell tanulói jogviszony. Ha nagyon egyénileg akarsz felkészülni, akkor lehetsz magántanuló, tehetsz osztályozókat, a középiskolát viszont semmiképp sem lehet megkerülni szerintem.

2014. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!