Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnázium mellett lehet...

Gimnázium mellett lehet egyhuzamban szakmát csinálni? Vagy két OKJ szakmát lehet párhuzamosan csinálni?

Figyelt kérdés
Vannak olyan szakmák amikhez csak a 8 általánosnak kell meglenni és be kell tölteni a 16. életévet. Szeretném minél hamarabb elvégezni a szakmákat mert több is elnyerte az érdeklődésemet.Szakközépiskolába járok most megyek harmadikba és már elmúltam 16. Valaki esetleg nem tudna nekem segíteni?

2014. júl. 20. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Esti képzésre mehetsz simán, semmi sem tiltja. (mert ugye nappalin ott kell lenni minden nap rendes iskola időben)

Keresned kell okj iskolát ahol van a neked tetsző szakmából esti képzés. De szerintem hülyeség, a valamit is érő szakmák érettségire épülnek, oda meg értelemszerűen nem mehetsz.

2014. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kutyakozmetikus szakma érdekelne.Köszi a válaszodat.
2014. júl. 20. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Suli mellett semmiképpen sem tudod végezni, hacsak nem estire mész, de szerintem rengeteg tanulnivaló szakadna a nyakadba, nem lenne annyi időd. De te tudod, meg érzed.
2014. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kutyakozmetikus szakma elsajátításához elég a 8 általános iskola. Tehát mehetsz. Viszont iskolarendszerben nem indítható ez a szakma csak tanfolyami rendszerben, azaz mindenféleképpen fizetős képzés. Tanfolyami rendszerű képzéseknek közük nincs az iskolához, ha ki tudod fizetni akkor ahhoz kell alkalmazkodnod amit a tanfolyamszervező előír, lehet akár mindennapos de hétvégente is..tanfolyamnál tényleg bármilyen gyakoriságú kötelező óralátogatás lehet, ennek járj utána mielőtt bármibe belevágsz.

(most nehogy azt kérdezd hogy az első szakma ingyenes..mert ez nem igaz teljesen..csak azok a szakmák ingyenesek amiket iskolarendszerben tanul valaki..ez meg nem indítható iskolarendszerben)

2014. júl. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!