Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Design- és művészetelmélet...

Bratilla kérdése:

Design- és művészetelmélet vagy design-és művészetmenedzsment?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most bukkantam rá erre a két szakra, de nem nagyon találtam róluk semmi kézzelfoghatót. Pontosan mit takarnak? Engem a téma érdekel, imádom a művészeteket, de magához az alkotáshoz nem értek. Maximum rajzolni tudok, de nem vagyok kiemelkedő tehetség. :D Ennek ellenére érdemes lenne megpróbálkoznom velük? Ha igen, melyik érne többet?


Esetleg párosítanám a szakot kommunikáció-és médiatudománnyal, plusz valami OKJ-s képzéssel, de még nem tudom.


Köszönöm, ha valaki segít!!


2014. júl. 21. 22:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Ezt már lassan minden szaknál el lehet lőni, szóval inkább tanulok olyat, ami érdekel is.
2014. júl. 21. 22:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, nézd, ha alkotni nem tudsz, maximum rajzolni, akkor ez már eleve halott ügy. Nekem van pár ismerősöm ilyen stílusú szakokról, és ők a legtehetségesebb emberek, akiket csak ismerek. Szóval, ilyen aszfalt krétával is picassót kanyarít stílus, meg a semmiből is műtárgyat kreál, mert akkorra a fantáziája. Szóval, én a helyedben ezt hagynám, meg így kb. 0,0001% az esély, hogy felvesznek. A komédiát meg nem véletlen nevezik így, az nem egyetem, de még csak nem is főiskolai tananyag, amit ott leművelnek. Esetleg a grafikusi pálya? Ha tudsz valamennyire rajzolni, mondjuk ez is kreativitás kérdés főképp. De a felsoroltakat semmiképpen nem ajánlanám.
2014. júl. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik szakkal sem érsz sokat. Kb. mintha irodalmárnak mennél. (Mondom én, aki irodalmárnak tanul...)


Design- és művészetelméletről ezt találtam:

[link]


Itt ( [link] DM Elmelet alatt megtalálod a tantervet. Nem kell tudni rajzolni, meg ilyenek, mert ilyen gyakorlati óra nincs.


A design- és művészetmenedzsmentről itt olvashatsz:

[link]


A tanterv:

[link] (Design- és műv. menedzsment tantervi háló 2011-től)


De ez a design- és művészetmenedzsment meseterképzés, amire pl. a design- és művészetelmélet alapképzés után mehetsz.


A felvételiről:

[link] (MOME)

[link] (BKF)


Ahogy nézem, sehova nem kell tudni rajzolni, de alapos művészeti rálátás és tájékozottság kell hozzá + jó ha kreatív vagy.


Szóval igazából az egyik a másikra épül (az egyik BA, a másik MA). A kommunikáció és médiatudománnyal meg halott ügy párosítani (ismét az én példám: olyan, mint magyar szakot párosítani néprajzzal).

2014. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Esetleg van valakinek azóta még tapasztalata a szakkal?
2020. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!