Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolára való őjra jelentkez...

Főiskolára való őjra jelentkezést - képzési idő leröviditése?

Figyelt kérdés
Főiskolára való újra jelentkezés esetén végig kell járni a minimum 3 évet? Akkor is ha már egy másik főiskolán 105 kredit pontot szereztem? Nem lehet valahogy leröviditeni ezt a képzési időt? Elvégre ezt egyszer már lejártam/befizettem állam bácsinak (költségtéritéses, távos képzésről van szó).

2014. júl. 22. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ..mi volt az első fősuli ahonnan kimaradtál és milyen szakon voltál.

Kreditrendszer van, ha már teljesítetté egy tárgyat(előző főiskolán), akkor elfogadtatod kreditelismertetési eljárás keretében. Minden karon kell lennie egy kreditátviteli bizottságnak, akik az ilyen kérelmet vizsgálják meg.

Az hogy mely tárgyak egyeznek meg nem tudom, mert nem írtad le milyen képzésen voltál és most hova készülsz.

Csak általánosságban mondom gyakorlati tapasztalatom alapján, hogy rövidíteni nem igazán lehet a képzésen, csak akkor ha egy az egyben ugyanazon a szakon voltál, ha csak hasonló szak, akkor úgyis lesz olyan ráépülős tárgy amit nem tudsz elfogadtatni és a ráépülések miatt végig kell járnod a 6 félévet, de félévente kevesebb tárgyad lesz.

2014. júl. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*teljesítettél (bocs)
2014. júl. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tananyag 70%-nak (lehet 75%) meg kell egyeznie a két tantárgy esetén, hogy el tudd fogadtatni az érte járó kreditet. Hiába a 105 kredit, ha egy teljesen másmilyen szakra mész. De ha ugyan arra, akkor jó eséllyel el tudod fogadtatni.
2014. júl. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!