Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passzív félév. Lehetséges...

Passzív félév. Lehetséges így? (többi lent)

Figyelt kérdés

Két félévet egymás után passzívra rakok, aztán bejelentkezek egy aktív félévre, ahol nem veszek fel tárgyat, aztán megint passzívra jelentkezek be két félévre?


Elvileg lehet 4 félévet passzívra rakni(képzési idő fele), viszont egymás után max. 2 lehet.


PTE-es vagyok.


Azért kell, hogy meg tudjak csinálni egy 2 éves, nappalis okj szakmát, így nem kell visszafizetni addig az ösztöndíjat. Ha végeztem akkor kérvénnyel ledolgozhatom a támogatott félévek számát.


Ez így működhet?


Köszönöm!



2014. júl. 23. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, csak mindegy hogy abban az aktív félévben felveszed e a tárgyakat vagy sem. Plusz egy félévet így is úgy is elhasználsz.
2014. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ráadásul esélyes, hogy csúszni fogsz vagy áttesznek költségesre (dettó PTE).
2014. júl. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mandulavirág a kérdező nem szándékozik befejezni a PTE képzést, csak a visszafizetést (kérvénnyel ledolgozást) akarja kicsit odébb tolni, ugyanis addig nem kell megkezdenie a visszafizetést még az egyetemmel hallgatói jogviszonyban áll.
2014. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Értem, hogy nem akarja befejezni a képzést, egy szóval sem mondtam ilyet...
2014. júl. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát azzal az 1 aktív félévvel, ahol nem veszek fel tárgyat nem rakhatnak át fizetősre?


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2014. júl. 25. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!