Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NKE-HHK katonai üzemeltetésre...

NKE-HHK katonai üzemeltetésre közepes matektudással érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Hármas voltam matekból, az érettségim is annyi lett, a humán tárgyakból viszont jó voltam. Katonai üzemeltetésre mennék, csak azt mondták, hogy sokan kiesnek onnan a tanulás miatt, mert nagyon kemény, és aki kitűnő volt gimiben, az se mind bírja végigcsinálni, és nem is a kiképzés a nehéz, hanem a rengeteg anyag. Letöltöttem a tantervet, és olyan tantárgyakat írnak a politológiától kezdve közgazdaságtan, szociológia, villamosságtan, alkotmányjog, rendészeti ismeretek stb. Mennyire nehéz tanulni? Fizika, mechanika, matematika, villamosságtan? Aki 3-as volt matekból az képes végigcsinálni? És ha tanul éjszakákig, napi több órát, esetleg, amit nem ért valahogy megpróbálja megkérdezni magántanártól stb? El lehet végezni így?

2014. júl. 24. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Üzemeltetésen Fizika lesz orrvérzésig.

Matek ugyanannyi lesz kb mint a logisztikán.


Egyébként simán meg lehet tanulni. Valószinü semmi szabadidőd nem lesz majd, mert járhatsz tanárhoz ezerrel szabadidőben, de ha készülsz rá és tanulsz, akkor meg lehet csinálni... Mindent meg lehet csinálni csak akarni kell..


Én idén megyek logisztikára, és énis 3as voltam matekból világ életemben. De pl a Kalkulust is simán ellehet végezni, csakhát rengeteget kell rá készülni, és ha nemvagy nagyon okos akkor tanárhoz járni.


Csak kitartás kell.. De az az egész sulihoz.

2014. júl. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. És katonai vezetőin is sok a matek? Bár oda újra kellene érettségiznem valamiből, mert oda kevés lenne a pontszámom.
2014. júl. 24. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:

az első 2 évben ugyanazt tanulja mind 3 szak.

csak a 3. évben kezdődik a szakosodás, és a specializálódás pedig talán 6. félévben.


Utána attól függ milyen specializációt választottál hogy mit tanulsz, de addig ugyanúgy rengeteg matek, hadtöri, és rakás töltelék tárgyat tanulsz mindegy melyik szakra jelentkeztél.

2014. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bejutni sokkal nehezebb mint elvégezni. A tananyag egyáltalán nem megerőltető egy nehéz egyetemhez viszonyítva. A nehézség a katonai szigor és időbeosztás miatt van. Az országban itt van legkevesebb szünete (őszi, tavaszi nincs, síszünet nincs) a hallgatóknak.

Én kettes voltam matekból érettségi előtt, az érettségim pont 4-es lett.

Most már hadnagy vagyok. :)

2014. júl. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!