Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NKE-HHK ponthatárok miatt...

NKE-HHK ponthatárok miatt sokan lepődtek meg rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Jövőre akartam jelentkezni, de mivel úgy kb 60 ponttal nőtt a határ, ráadásul az üzemeltetésre magasabb, mint a logisztikára, ezért kicsit meglepődtem, és elgondolkodtam. N incs annyi pontom, ez meg csak emelkedni fog. Csak nem értem, hogy a magyar "haderő" olyan gyenge, akkor miért csökkentik a keretszámot, miért nem vesznek fel minden szakra legalább 150 főt évente. Orvosból persze 220at képeznek.

2014. júl. 25. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ma nem attól erős egy sereg, hogy sokan vannak benne, hanem hogy technikailag mennyire fejlett. Hadseregre meg nekünk leginkább a határokon van szükség, míg orvos minden településre kell.
2014. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%

1) Ez a ponthatár még egész baráti

2) Mi a f**nak kellene annyi katona? Nekem nem hiányoznak.

+ Orvosokra mindig szükség lesz.

2014. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az tényleg baráti ponthatár. Orvosira 407 kellett, katonai vezetőire 410. Ja és itt nem kötelező az emelt, tehát nem feltétlen kapsz plusz 100 többletpontot, mint orvosin, hacsaknem kettőből emeltezel itt is.
2014. júl. 25. 08:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Félreérted a dolgokat.

A ponthatár nem teljesen azért nő mert csökkentik a keretszámot.

Katvezre csökkentették csak Üzemeltetésre pedig nőtt 40-ről 50re a keretszám idén.


A pontok azért ilyen magasak mert a jelentkezők idén nagyon jó érettségiket produkáltak valószinü emelt érettségikkel ami egyébként nem lenne kötelező és sokan igy probálkoznak.


Ha a jelentkezők pontszáma alacsonyabb lett volna akkor a ponthatár is kevesebb lett volna.


Egyébként engem is meglepett de szerencsére volt elég pontom igy is.

2014. júl. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
31%

"2) Mi a f**nak kellene annyi katona? Nekem nem hiányoznak."


Na majd ha lövik a segged akkor mondd ugyanezt, te szerencsétlen féreg.

2014. júl. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na végre egyet értenek velem. Orvosokra mindig szükség lesz? Igen, hadd legyen, aki meglopja a betegeket, meg szedjék tele magukat hálapénzzel.
2014. júl. 28. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!