Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újraérettségizés? FONTOS!...

Újraérettségizés? FONTOS! Többi lent.

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, de a pontszám nem elég oda, ahová szeretnék menni, egyébként nem is jelentkeztem most. Töriből, vagy magyarból emeltezni akarok. Melyikből érdemesebb? Mindkettő egész jól megy, ezek lettek erős 4-es a magyar és 5-ös a töri középszinten. Ez a kettő követelmény oda, ahová mennék.

A másik dolog pedig, hogy ha teszek egy emeltet, akkor ugyebár bizonyítványom már nem lesz róla csak tanusítvány. Ez azt jelenti, hogy az érettségi átlagos pontszámítással az érettségi bizonyítványom átlagát nézik ígyis úgyis? És duplázós módszerrel pedig az újonnan szerzett emelt érettségit. Tehát, ha pl magyarból érettségizek, és a törit is nézik, akkor a magyar emelt érettségi tanusítványom százalékát, és az egyébként 83%-os történelem középszintűmet duplázzák, plusz többletpont?

Még egy kérdés. Ha mondjuk 50%-os lenne az emelt. Akkor: 83+50=133*2=266 Jövőre 280 a minimum ponthatár. Így megkapom az 50 többletpontot az emeltre. Mert azt mondták, hogy többletpont csak akkor jár, ha anélkül is elérem a jogszabályi minimumot.



2014. júl. 26. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem töriből érdemesebb emelt szinten érettségizni, magyarból iszonyat nehéz, főleg ha egyedül akarsz rá készülni. Én töriből kétszer emelteztem, először leszartam, 50% lett, pedig nagyon jól ment, egy tök szadista tanárnál is ötös voltam fakton. Aztán a mostanira összeszedtem magam, annyit csináltam, hogy egy próbaérettségis könyvet végigcsináltam, 86% lett.

Pontszámításnál nyilván azt nézik, ami a jobb. Nekem is magyar-töri volt a felvételi tárgyam, én mind a kettőből jobbat csináltam idén, mint a tavaly, így logikusan azt nézték. Duplázni csak akkor fogják a pontjaidat, ha úgy jobb pontszám jön ki, mint úgy h ha csak az érettségit és a tanulmányt nézik. Nekem pl idén a tanulmányi eredményem 155 pont volt, a két felvételi tantárgy 156, így duplázták.

50%-ra már megkapod a plusz ötvenet, azt hiszem 45% a minimum.

2014. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2014. júl. 26. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Történelmet ajánlanám, magyar nagyon szubjektív, az előbbi meg csak magolás jórészt.


Második kérdést idén benéztem én is, átlagpontnál a bizonyítványod fogják nézni... a tanusítvány nem számít.


Harmadik kérdésed nem értem, de emeltért járó többletpont 45% után jár.

2014. júl. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Akkor duplázásnál fog az új érettségim számítani?
2014. júl. 27. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!