Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ-t végzettek! Tényleg...

OKJ-t végzettek! Tényleg ennyire rossz az összes képzés?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy vagy fizetős, vagy "elméletileg" állami, de a bőrt is lehúzzák a diákokról, vagy hogy egyszerűen csak semmi tanítás és szervezetlen.

Aki tanult/tanul okj-n, melyik sulit választotta, és mik a tapasztalatai?

Szeretném kihasználni az ingyenes szakképzést egyetem előtt, de már nagyon el vagyok keseredve, az összes intézményt úgy szidják mintha életük legnagyobb hibája lenne, nem akarok se időt, se pénzt elpazarolni így.



2014. júl. 26. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Bolyai János MSZKI-ba végeztem, és utolsó évben mondták, hogy lehet maradni egy technikusi OKJ képzésen, ami ingyenes, és maradtam rajta. Tényleg ingyenes volt, sehol sem akarták lehúzni a bőrt, tanítás is (mondhatni) volt, szervezett is volt, nagyjából egy az egyben olyan volt, mint a korábbi középiskolás évek.

Ettől függetlenül nagyon rossz volt, senkinek sem ajánlanám, és tényleg életem eddigi legnagyobb hibája volt.

Informatika szakon végeztem, de semmit sem érek vele, sehol sem keresnek ilyet, és semmit sem tanultam. Persze volt tanítás, rendesen be voltak tartva a 45 percek, a fegyelem, meg minden, de amit tanítottak, az nagyon nem volt hasznos. Nem akarok oldalakat írni, de saját és ismerősöm tapasztalatai alapján OKJ-nak gyakorlatilag semmi értelme.

2014. júl. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bolyai egy fos tudom én is odajártam sajnos..
2014. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én OKTÁV-os képzésre mentem.

gyakorlati része még elment(céghez voltunk kihelyezve) de a tanítás gyatra volt. semmi értelme nem volt bejárni..végigcsináltam a 2 évet,ha már elkezdtem,de az oklevéllel valószínűleg már nem fogok semmire menni

(pedig folyton hangoztatták,hogy micsoda hiányszakmát tanulunk)

2014. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy okj papírral nem sok esetben lehet bárhol is elhelyezkedni, de szerencsére nem az a célom vele. Idén egy pár ponttal lemaradtam a szakomról, amiből egyébként mesterit is kell majd csinálnom az áhított munkámért, de nem szeretném láblógatással tölteni a következő évet, muszáj valamit tanulnom, munka mellett nem maradna rá időm. Tehát nekem az lenne a fontos, hogy el tudjak végezni két év alatt egy (lehetőleg nem műszaki vagy ilyesmi) sulit viszonylag olcsón, újraírjak közben egy érettségit, szocializálódjak valamennyire, és élhessek a diákigazolvány adta kedvezményekkel. Tanulni tanulok én itthon amire szükségem van, csak annyi legyen a képzésben, hogy át tudjak menni a vizsgákon, vagyis ne buktassanak összevissza, meg adjanak le valami anyagot. Ilyen követelményekkel is ekkora katasztrófa mindegyik?
2014. aug. 8. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!