Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár most mennyi keress?...

Egy tanár most mennyi keress? Általános iskolában, középiskolában, főiskolai illetve egyetemi diplomával? Esetleg van-e különbség abban, hogy állami vagy egyházi iskolában tanít?

Figyelt kérdés

2014. júl. 27. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Életpályamodell függő, leírom a saját példámból kiindulva:

Pályakezdő vagyok, nyelvszakos, egyetemet végeztem. Ezek tekintetében 185 000 bruttót kapnék, ami nettóban 124 000 ft, plusz rájön még némi plusz (pár ezer Ft), mert idegen nyelvszakos vagyok. Aztán ha osztályfőnök is lennék, arra is kapnék némi pótlékot. Nincs amúgy különbség világi és egyházi iskolatípus között a bérezést illetően.

2014. júl. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetemi tanársegédként 120E.
2014. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

A nettó az itt feltüntetett bruttónak kb 2/3-a.

2014. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Általános iskolában, középiskolában"

[link]


Az általános iskolára a főiskolait vedd alapul, mivel kevés helyen fizetik ki nekik az egyetemi végzettségért járó bért. A szerződésükben is mint főiskolai bérrel vannak szerepeltetve.

Középiskolákra, gimnáziumokra érvényes az egyetemi végzettség (bár egyes hírforrások szerint a szakközepeknél is főiskolai bért kapnak).



A pedagógus pótlékok alsó határa:

[link]


A pedagógus pótlékok felső határa:

[link]


"Esetleg van-e különbség abban, hogy állami vagy egyházi iskolában tanít?"

Hivatalosan nincsen. Nem hivatalosan van.

Több helyen kapnak az egyházi adományokból mindig valamit, vagy pénzt utalványok formájában, vagy élelmiszer segélyszerűséget. A tesóm felesége havonta kap 10 ezer forintos élelmiszer utalványt, illetve nagyobb ünnepekkor kapnak élelmiszer csomagot.

2014. júl. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Az egyetemi tanársegédre nem illik a pedagógus életpályamodell szerinti bértábla. Ő közalkalmazotti fizetést kap mint pl. az orvos.
2014. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

" Az egyetemi tanársegédre nem illik a pedagógus életpályamodell szerinti bértábla. Ő közalkalmazotti fizetést kap mint pl. az orvos."


Látom beugrottál a csapdába. (:

Olvasd el szépen lassan tanárhoz illően még egyszer a kérdést. :D

Én is benéztem először, de utána észrevettem, hogy rosszul értelmeztem a kérdést.


"Általános iskolában, középiskolában, főiskolai illetve egyetemi diplomával?"


Ő azt kérdezi, hogy főiskolai és egyetemi dipivel mennyit keres általánosban, és középiskolában. Nem azt kérdezi, hogy az általános, középiskola, és a főiskolai- egyetemi oktatók mennyit keresnek.

De ha azt kérdezni, akkor érvényes lenne a hozzászólásod, mivel rájuk nem érvényes a bértábla, ők mindig a kiosztott pénzből kapnak külön.

2014. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igen, van bizony.

hivatalosan tényleg nem lehetne elvileg, na de aztán ilyen-olyan címen természetesen kapnak plusszokat, na meg aztán vannak olyan sulik is, amelyek kifejezetten NEM állami fenntartásúak, és ott meg nincs bértábla (jó esetben), hanem van helyette az igazgatóval való egyezkedés és persze ki kinek a kije és a kinek nyal, mennyit nyal, ilyenek.

2014. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy PhD-s “kutatótanár” 30 év gyakorlattal majdnem annyit kap, mint én egyetemi docensként (és nem 30 publikációm van, mint átlagban nekik, hanem közel 500).
2023. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nahát menjél be a publikációiddal egy osztályterembe, és azt szorozd meg hetente 26-tal, docens úr!
2023. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!