Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez alapján kitüntetéses...

Ez alapján kitüntetéses doktori címet (Promotio sub auspiciis praesidentis Rei Publicae) csak az kaphat, aki középiskolában 5, 0-s átlaggal rendelkezett?

Figyelt kérdés
" A rektor - a köztársasági elnök előzetes hozzájárulásával - „Promotio sub auspiciis praesidentis Rei Publicae” kitüntetéssel avatja doktorrá azt, akinek a középiskolában és a felsőoktatási intézményben, valamint a doktori képzésben folytatott tanulmányai során a teljesítményét mindig a legmagasabbra értékelték, feltéve továbbá, hogy a doktori fokozatszerzési eljárás során is kiemelkedő teljesítményt nyújtott. "

2014. júl. 27. 16:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
6: Lenkei Gábor nem szerzett PhD doktori fokozatot.
2019. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ő is kitüntetéses „sub auspiciis Rei Publicae Popularis” doktor lett, és köztársasági aranygyűrűt is kapott.

[link]

2021. ápr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is ismerek két embert, akik ezt elérték, az egyikük bőrgyógyász, a másikuk pedig geológus, utóbbiról csak olvastam Szegeden az egyetemi újságban, de már a neve is elég beszédes: Zseni Anikó. 🙂 Nomen est omen.
2021. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is ismerek több ilyen jogtudóst. A tudományos teljesítménynek ez nem feltétlen előrejelzője (PhD-val sem), de van kivétel (pl. Hamza akadémikus, aki még a PhD-teljesítmény /akkoriban: kandidátusi/ figyelembe vétele nélküli korszakban szerezte/).
2023. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!