Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki a matek,...

Hogyan álljak neki a matek, fizika tanulásnak segítség nélkül?

Figyelt kérdés

Most leszek 12-es, eddig nem igazán tettem oda magam a tanulásban, az iskolám sem túl erős sajnos. Sikerült elhatároznom, hogy BME - gépészmérnök szakra akarok jövőre menni, szóval nem ártana elkezdeni keményen ráfeküdni a matek-fizika kombóra, ugyanis a cél mindkettőből emelt érettségi, 90% fölött.


Az a baj, hogy a magántanár esetemben anyagi okok miatt elképzelhetetlen, az iskolától sem várhatok ebben sok segítséget(az egyébként írtó jófej matektanáromat kérdeztem annó, hogy foglalkozna-e velem, de lerázott azzal, hogy próbáljam meg az Eltén a felkészítőt). Egyébként matekból nulla tanulással 10-ig színötös voltam, max 1-2 hibával a dogákban, idén 11-ben viszont a logaritmusnál elvesztettem a fonalat(hosszabb hiányzás), és az eléggé letörte a kedvem, idén végül csak 4-es lettem matekból.

A fizika az más tészta, gyakorlatilag a tanár semmit nem tanított 3 év alatt, sz.rt az egészbe, nevetségesen egyszerüek voltak a dogák is. Szóval így nagyon nehéz lesz.


De ez csak mind rizsa, arra lennék kíváncsi, hogy mit ajánlotok felkészülés gyanánt, a célomat és a körülményeket figyelembe véve?



2014. júl. 27. 22:06
 1/2 anonim válasza:
Figyelj, szerintem ne keseredj el emiatt. És vegyél ilyen felkészítő könyveket, alapokat ugyis tudod, arra meg építeni nem nehéz :) meg tudod csinálni, csak akarni kell !
2014. júl. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A középiskolás fizika tankönyvek és legalább egy példatár - akár régebbi is, pl. Dér-Radnai-Soós - alapvetőek lesznek. Napi egy fejezet és a hozzá tartozó feladatok, és szép lassan behozhatod a hátrányokat. Amit meg nem értesz, azt meg lehet kérdezni itt, vagy megtalálni mások korábbi kérdéseit, esetleg youtube-on lehetnek még hasznosak. Ha meg boldogulsz az angollal, még több lehetőséged van online.
2014. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!