Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben kötelezhetnek...

Ebben az esetben kötelezhetnek gyógytesire? (lent)

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok istenhátamögötti faluból, legkésőbb fél 3-kor (a 7. óra után) haza kell indulnom, hogy elérjem a fél 5-kor induló, utolsó csatlakozást. Az iskolaorvos gyógytesire IS besorolt a rendes tesi mellett (azt nem mondta miért), és a gyógytesi péntek délutánonként van. Van erre valami jogszabály? Mert a házirendben egy szóval nem említik, hogy délután bármilyen különprogramra berendelhet az iskola, sőt, azt írják, vagy rendes, vagy gyógytesi kötelező. Vagy-vagy. Egyébként eljárnék bármikor, de a péntek délutánomat felejtsék el. Mit tehetek?

16/L


2014. júl. 29. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhetnek.


Egyébként erre szokták azt mondani, hogy akkor miért nem vagy kollégista...

2014. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előző: így kezdi: "KOLLÉGISTA vagyok istenhátamögötti faluból". Egyébként kérdező, biztos, hogy jól írtad? A kollégium az iskola közelében szokott lenni. Ez nekem nem áll össze... Mindegy.


Egyébként nem kötelezhetnek úgy, hogy meg se indokolják... Meg egyébként is, na. Nem kötelességed gyógytesire is járni, ha rendesen jársz tesi órákra...

2014. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig jól írta a kérdező. Kollégista, aki péntekenként haza jár busszal az "istenhátamögötti" faluba, és ezért nem tud péntek délután gyógytesire járni. Sajnos a kérdésre válaszolni nem tudok, de remélem, sikerül megoldani.
2014. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg a gyógytestnevelő tanárral, hogy a péntek kivételével bármikor tudsz menni.
2014. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De csak akkor "egyezkedj" vele, ha elmondja, hogy miért kell gyógytesire is meg rendes tesire is járnod? Nekem csak gyógytesire kellett járnom és az mindig akkor volt, amikor a többieknek rendes tesi vagy 0. órában.
2014. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A tesitanárom fogja tartani a gyógytesit is, vele még év végén beszéltem, azt mondta, szerinte valami apróság (pl. lúdtalp), mert egyébként sokat sportolok, úgyhogy nagy bajom nem lehet. De nem volt alkalmam megkérdezni az iskolaorvostól, mert utolsó héten kaptam a papírt és akkor ő már nem volt bent.

Azt mondta, ki lehet váltani, ha hozok igazolást, hogy máshová járok, de nem nagyon van pénzem (hja, a koleszos lét :D)

2014. júl. 30. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:

De komolyan, ennyire távol van a koli az iskoládtól. O.o


Egyébként ballagj el a házi orvoshoz, beszéld meg vele a dolgot és kérd, hogy állítson ki igazolást vagy arról, hogy máshova jársz gyógytesire vagy arról, hogy nem olyan mértékű a lúdtalpad, hogy szükséges lenne a gyógytesi. Ezt ingyen megteszi, biztos nem fog érte pénzt kérni.


Egyébként meg életemben nem hallottam olyat, hogy gyógytesire kéne járni egy lúdtalp miatt, pláne ha sportolsz mellette.

2014. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem BIZTOS, hogy lúdtalpam van, csak a tanárom tippelt erre (kiskoromban volt), és a koli kb. 30 percre van a sulitól, Édesszüleim szerető otthona van 2 órányira ;)
2014. júl. 31. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!