Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri érettségire készülés?

Emelt töri érettségire készülés?

Figyelt kérdés
Száray-féle könyvek, és Vági Attila kidolgozott szóbeli tételeket megtanulom az jó, vagy a szóbeli tételek mindig ások lesznek?

2014. júl. 30. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:

3-4-5 témakört változtatnak a 30ból szóval ha egy párat megtanulsz az biztosan jó lesz. De lesz ami új lesz.

De hátrányodra nem válik irásbelin jóljön

2014. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen felesleges egyelőre ezzel foglalkoznod.

Én az idei, nem túl könnyű emelt töri érettségin 75%-ot értem el, mindössze 3 hét tanulással.Ha 2 hónappal a vizsga előtt elkezded a felkészülést, simán menni fog 80% fölé is. :) Addig is olvass sokat, gyakorold az esszéírást, és persze fontos a logika, a racionalitás is, és persze hogy szeresd a törit. :)

2014. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a plusz mindenkinek!
2014. júl. 31. 08:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű, mint ahogy az utolsó válaszoló leírja.

Én már 11.-ben jártam emelt töri fakultációra, heti 1x2 óra.. Alapjáraton az egekben volt az óraszámom.. Tehát 10-11. órában kapott helyet.

Volt 1 listánk, a témakörökön belül 3-4 bekezdésben meg volt adva, körülbelül minek kell benne lennie az adott témakörben. Minden héten 2 bekezdéssel kellett készülni. A rend az volt, hogy először szóban megbeszéltük, pár mondatban, hogy miről is fog szólni az óra, aztán neki álltunk feladatokat megoldani. Vannak ilyen munkafüzetek. Mindig adott idő állt rendelkezésünkre, feladatról feladatra haladtunk, megbeszéltük mindenki válaszát.

Adott volt egy fantasztikus történelemtanár, ezek a jó hangulatban eltöltött órák. Sajnos 12.-ben nem tudtam vállalni + 4 órát, így lemondtam az emeltről. Idén elvégeztem a szakmám, és most készülök fel az emelt történelem érettségire, egyedül. Szerencsére a témakör fele nekem már megvan. A másik felét épp tegnap kezdtem el megcsinálni. Nyilvánvalóan nem fogom halálra tanulni magam, de a biztos tudást nem lehet 2 hét alatt megszerezni.

Szépen, lassan, komótosan, nem izgulósan kell felfogni. Mint valami hobbit. Én pl. úgy teszem érdekesebbé, hogy veszek egy JÓ VASTAG spirálfüzetet, és az órai jegyzeteket vegyítem a tankönyvi anyaggal, szépen újra lejegyzetelek mindent. Az internetről keresek érdekességeket (van bőven), és a tankönyvből kivágom a fontosabb forrásokat (képek, idézetek, grafikonok). Illetve az interneten is találtam már érdekes forrásokat, ezeket kinyomtattam, és beragasztottam. Így egy saját készítésű tankönyv áll rendelkezésemre. Színes kiemelőkkel, tollakkal teszem még érdekesebbé.

Illetve én érettségire készítettem kis kártyákat minden tételhez, a legfontosabb szavakkal.

Én sosem magolok, sose tudtam úgy tanulni, hogy ülök azt olvasom a könyvet. Kreatív információgyűjtő vagyok.

Jaaa és egy csomó dokumentumfilmet láttam már uralkodókról, felfedezőkről, stb...

Azt kell mondjam egy ilyen füzetbe elég sok munka van. De ha előveszed 10 év múlva akkor is verni fogod a mellkasod, hogy mekkora menő gyerek voltál.

(Evvel a technikával lett a szakmai vizsgám 100%-os)

2014. aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért ne csinálj már úgy, mintha egy érettségi nagy cucc lenne. Emelt szinten is nevetséges, már elnézést. Lehet, hogy te lassabban tanuló voltál, és regényeket kellett írnod, olvasnod, hogy elindulj, de ennyit, még nálunk se tanult rá senki. Nálunk is volt töri fakt, heti egyetlen órában, és a tanár abban az egy órában is hülyeségekről beszélt, mint pl: a Római birodalomban is voltak prostik, meg árulták a testüket stb ilyenekről beszélt csak, nem az értelmes anyagról, és mégis, aki töri emeltre ment mind megírta ötösre. Én pl a középszintüre se tanultam semmit, mégis ötös lett. Úgyhogy te egy picit eltúloztad, vagy az emeltet összekeverted valami egyetemi diplomamunkával, mert kb arra tanulnak ennyit. Azóta utánajártam, é tudom mennyit, és mit kell tanulni, ismerem a témaköröket is. Azért köszi, hogy kifejtetted ezt!
2014. aug. 2. 08:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Megosztottam pár tippet amitől könnyebben, és játékosan megy a tanulás. Nem értem a lekezelő hangnemet.

Nem lassan tanuló típus vagyok, hanem ha valamit elkezdek "tanulni", akkor örülnék, ha az hosszútávon épülne bele az agyamba, és nem addig amíg a vizsga tart.

Emelt tantárgyakból nem valami nehéz jó jegyet szerezni, mivel alacsonyan vannak meghúzva a százalékos határok. Ettől függetlenül, miért ne törekedhetne az ember +90%-os vizsgára?

Amúgy nem az érettségi nehézségeit magasztaltam az egekbe, mivel a középszintűre én se nagyon készültem.


Egyszerűbb lett volna azt írni, hogy köszi a választ, de nem tanulás módszertanra voltam kíváncsi.


Amúgy a témakörök közül, is minden évben megváltoztatnak párat. Ugyan ez a helyzet a szóbeli tételekkel is. Azért adnak témaköröket, mert azok nagyjából átfedik az egész tananyagot.

2014. aug. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, megszereztem egy kidolgozott emelt érettségi szóbeli tételeket, és minden témakörből 3 tétel van kb kidolgozva. Összesen tehát van kb 100 tétel, gondolom, ha ezt mindet megtanulom, nem érhet meglepetés, vagy ha igen, akkor így jártam. Amúgy nem lekezelésnek szántam az előző kommentet, ha így jött le, akkor elnézést, csak picit túlzottnak találtam ezt a jegyzetírásos dolgot, persze mindenkinek más módszer jön be. Sok tárgyból én is próbáltam jegyzetelni, de aztán az elején rájöttem, hogy mindegy, ha aláhúzom a könyvben a lényeget, kár írogatással tölteni az időt.
2014. aug. 2. 11:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Az elozo valaszolo kommentje nekem hasznos volt, ugy hogy koszonom a kerdezo helyett is. :)Egyebkent az a legrosszabb, ha az ember a temakorokon belul tetelekre osztja az anyagot. Nem lehet meghatarozni mindig, hogy mi kellhet egy temakoron belul. Tavaly voltam emelt torizni, es olyan tetelt kapott az osztalytarsam, amirol nekem a baromi hosszu kidolgozasomban 3 mondat volt, kozben meg arrol a temarol 15-20 percet kellett volna beszelni.
2014. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja es nem en dolgoztam ki, hanem a faktos tanarom.
2014. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fátylat rá!

Nincs mit! Nekem a témakörök elég specifikusak. Szóval pl az egyik kifejezetten a demokrácia kialakulására kíváncsi Athénban. Ez számomra teljesen leszűkítette a kört nem is gondolkodtam volna Athénon kívül, erre a témakörön belüli kis bekezdésben ott van, hogy spártai állam. Eszembe nem jutott volna Spártáról beszélni.

Meg az egyházi és világi kultúrás témakörben meg kell említeni képviselőket, belefolyni a munkásságukba, és annak a társadalomra mért változásait boncolgatni. (Nyilván nem kell liturgiákat beszélni róla)

Nekem elég nagy segítség, hogy nem csak a témakör címek vannak meg.

2014. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!