Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Letezik e tankonyvtamogatas...

Letezik e tankonyvtamogatas az egyetemen? Kaphat e kedvezmenyt az, aki hatranyos helyzetu?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Tankönyvtámogatás nincs. Legalábbis nálunk. viszont az iskolai könyvtárakból kikölcsönözheted a könyveket, de a legtöbb órán elhangzott dolgot feltöltik az internetre is.

Alaptámogatás viszont létezik. Idézem:

"Alaptámogatás


Hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű elsőéves, felsőfokú szakképzését, alapképzését vagy mesterképzését először megkezdő hallgatóknak járó, egyszeri ösztöndíj. Az alaptámogatás összege felsőfokú szakképzés és alapképzés esetén az éves hallgatói normatíva 50%-a (59.500 Ft), míg mesterképzés megkezdése esetén a 75%-a (89.250 Ft). Az alaptámogatást is meg kell pályázni! Az e-szoctám űrlapon az “Alaptámogatás” jelölő négyzet (check box) megjelölésével.


Alaptámogatásra jogosult:


hátrányos helyzetű

halmozottan hátrányos helyzetű

családfenntartó

nagycsaládos

árva

fogyatékossággal élő vagy egészségi állapota miatt rászoruló

gyámsága nagykorúsága miatt szűnt meg

félárva hallgató"

Ezen kívül kaphatsz még rendszeres szociális ösztöndíjat és Bursa Hungarica ösztöndíjat is. A 2. félévtől tanulmányi eredményedtől függően jogosult lehetsz a tanulmányi ösztöndíjra is.

2014. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van jegyzettámogatás, de általában ezt mindenki megkapja, aki államin tanul (persze simán lehetséges, hogy valahol szociális helyzet alapján osztják). Persze ez nem egy eget verő összeg (kb. 2, max 3 könyvre elég). Meg nem mindenhol lehet a teljes könyv árát azzal fizetni (nálunk speciel maximum a könyv 70%-t lehet, a maradékot nekünk kell).
2014. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem mindenhol van jegyzettámogatás, nagyon sok helyen abszolút nincs!
2014. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#1. vagyok: Nálunk nincs jegyzettámogatás. Vagy nagyon ügyesen titkolják. Én 1 db jegyzetet sem vettem, minden cuccom könyvtárból való.
2014. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában a jegyzettámogatásból nem jegyzetet veszek (azokat könyvtárból szoktam én is kivenni, meg persze a nagy részük elektronikusan is meg van). Szóval tényleg nem kell parázni emiatt, elég kevés az olyan ember, aki meg is veszi, pláne az összeset.
2014. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hogy, hol lehet megpalyazni ezt az alaptamogatast? Vagy majd ertesitenek

Segitenek az egyetemen? :)

2014. júl. 31. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"(kb. 2, max 3 könyvre elég)."


Akkor még jól jártál, nálunk jó ha 1 kijött belőle :(


Kérdező: senki nem születik úgy, hogy ezeket tudja, így természetesen segítenek. Majd mindent a maga idejében.

2014. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!