Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy adott egyetem kollégium...

Ha egy adott egyetem kollégiumi férőhelyére szeretnék pályázni, szociális ösztöndíjra viszont nem, akkor ebben az esetben kell-e igazolás arról, hogy nem járadékos munkanélküli vagyok, vagy sem?

Figyelt kérdés
Vagy ez a jövedelemigazolás csak a szociális ösztöndíj megállapításához kell? Köszi nagyon, aki segít! :)

2014. aug. 2. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben konkrétan nem tudok segíteni!:(

Nálunk a szociális ösztöndíj és a kollégium igénylése párhuzamosan zajlik. A kollégiumba való bekerülés szintén pontszámok alapján történik, aminek felét a tanulmányi eredmény, másik felét a szociális rászorultság adja. Ha nem igazolod semmivel, hogy rászorulaz, akkor erre 0 pontot kapsz. A esélyed, hogy bekerülj, pedig jelentősen csökken. Egyébként miért nem akarsz szociális ösztöndíjat?

2014. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Önköltségeseknek nem jár. Ezt diktálja a regula. :( És még apám munkáját sem igazán tudom igazolni, mert eddig munkanélküli volt, július 1-től viszont dolgozik, úgyhogy lövésem sincs, hogy lehetne ezt abszolválni.
2014. aug. 3. 05:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy költségtérítéseseket nem vesznek fel kollégiumba. (3 évvel ezelőtt legalábbis nem vettek fel.) Azóta változhatott.

Mindenképp keresd fel személyesen/telefonon az adott kollégiumot és érdeklődj utána, nehogy kicsússz a határidőből!

2014. aug. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!