Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne Szegeden tanulnom?

Érdemes lenne Szegeden tanulnom?

Figyelt kérdés

Nagy döntés előtt vagyok. Idén, vagyis a 14/15-ös tanévben felvételizek általános iskolából. Kinéztem Szeged egyik gimnáziumát is, de nagyon messze lakok. Ugye ilyenkor jó a kollégium. Bevállalnék nagyon sok mindent azért, hogy Szegeden lehessek, mert imádom a várost, és régi vágyam ideköltözni, de ez nem tőlem függ 14 évesen. Feljött a téma, hogy járhatnék oda tanulni, ha már így megszerettem. Sokkal több lehetőség van ott, mint a faluban, ahol élek. Már csak kézilabda terén is (mindenképp folytatni szeretném ezt a sportot).

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne-e már most, 14 évesen Szegedre jönni tanulni, vagy majd gimnázium után nézelődjek inkább?

Személyes tapasztalatokat is szívesen elolvasnék :)



2014. aug. 2. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mindenképpen mennék. Ezek szerint nyitott vagy az ilyenekre, csak a szüleid húznak vissza egy kicsit. Ha lesz lányom, én tuti elküldöm majd máshova tanulni, és nem azért, mert itthon nem szívesen látnám őt, csak szerintem ez egy tök jó alkalom arra, hogy talpraesett lány váljon belőle, aki megtanul gondoskodni magáról, úgy alakítani az életét már fiatal korában ahogyan ő szeretné.

Nem tudom melyik suliba gondoltál menni, én a Radnótit ismerem, mindenki isteníti, és nagyon okos emberek kerülnek ki onnan, olyanok, akik aztán könnyebben tudják venni az egyetemi éveket diáktársaiknál, és nem mellesleg a Radnóti az ország harmadik legjobb gimnáziuma. Azt már nem tudom mennyire nehéz oda bekerülni, és mennyire nehéz benn is maradni.

Szerintem ha nyitott vagy az ilyenekre, akkor mindenféleképp próbáld ki, hisz ezzel csak tapasztalatokat gyűjtesz, ami később a hasznodra lesz. Sok sikert.:)

2014. aug. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!