Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelentenek pontosan az...

Mit jelentenek pontosan az ELTE BTK-n a minor, specializáció, szakirány kifejezések?

Figyelt kérdés
ELTE BTK magyar, portugál, kinai között vacilálok. De a spanyolt meg az anglisztikát valahogy fel szeretném majd a választott alapszakhoz venni. Nem tudom, hogy oldhatnám meg :S
2010. jan. 11. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A minor az, amiből 50 kreditet megcsinálsz az alapszakod mellett, és kiválthatod vele a specializációt, amely egy az alapszakhoz tartozó modul. Ezekből fel tudsz venni többet egyszerre, de az kredittúllépést jelent. Ráadásul két nyelvet tanulni az alapszak mellett közel lehetetlen. A szakirány kifejezést viszont sajnos már eléggé következetlenül használják, így nem mondanék meghatározást.


Itt bővebben: [link]

2010. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Én csak azt kérdezném meg, hogy a kínaival szerinted mit kezdhetnél? Nem piszkálódásból, csak kérdem. Én is ELTE BTK-s vagyok. Azon kívül, hogy ők "menőzhetnek" a nyelvükkel, sztem elég rosszaz elhelyezkedési lehetőségük.
2010. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom... a kinai a második legelterjedtebb nyelv az angol után és mindenki azt mondja, sok esélyem lenne vele az elhelyezkedésre. Én nem Mo.-ban gondolkodom, hanem külföldben, szóval...
2010. jan. 12. 22:46
 4/4 anonim ***** válasza:
12%
istenem értsd már meg, egyetemre NE nyelvet tanulni menj. ha külföldön akarsz dolgozni, akkor tanuld meg azt a nyelvet amit ott használnak, menj el valami épkézláb szakra és irány külhon. csak azért mert kínában akarsz mondjuk pszichológus lenni, neked nem a kínai szakra, hanem egy pszichológiára és egy jó kínai tanárra van szükséged...
2012. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!