Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki mozgókép és animáció...

Maity-sensei kérdése:

Aki mozgókép és animáció szakra jelentkezett annak milyen eszközökre lesz szüksége az iskolába?

Figyelt kérdés
Ha van bármi ötlet azt előre is köszönjük.
2014. aug. 5. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a különbség a közép- és felsőoktatás között, és azt se tudom, hogy te melyikre jelentkeztél, de én speciel elektromos grafikát tanulok (vagyis hasonlót, mint amilyet te fogsz, csak ugye mi nem animációkkal dolgozunk).


Vannak számítógépes óráink, de emellett ugyanúgy rajzolunk, mintha grafikusok vagy festők lennénk. Vagyis szükséged lesz színesceruzákra (technikától függően lehet több vagy, kevesebb, de én huszon-valahánydarabosat használok), sokféle grafit ceruza, főleg a puhább fajtákból (mondjuk egy H-s, egy vagy kettő HB-s, és egy sorozat B-től B7-ig), festék, szén, olló, snitzer, ragasztó, cellux. És persze, ha már szén, akkor monopol radír is. Ritkán tintát/tintatollat is használunk, de nem tudom, hogy érdemes lenne-e megvenni.


Egy rajzmappára is szükséged lehet, ebből javaslom a drágábbik fajtát, mert az legalább az esőtől is véd. Jobb egy nagyobb fajtát venni, mert mi speciel A2-es lapokra rajzolunk, amiket elég nehéz pici rajzmappában tárolni. A rajzmappába már érdemes egy nagy méretű rajztáblát is beszerezni, lehet, hogy ti is bakon fogtok rajzolni rajztáblával. Illetve ha már lapok, akkor érdemes műszaki és akvarell papírokat egyaránt beszerezni. Akvarellből szerintem elég egy nagyobbacska méret, viszont műszakiból már érdemes több méretet is nézni: A4, A3, A2.



Mi nekünk nagyjából ennyi dolog kellett, de ha nem vagy biztos a dolgodban, akkor inkább várd meg a tanévkezdést, akkor majd megtudod, milyen óráid lesznek, a tanárok pedig elmondják, hogy ŐK mit kérnek. Minden tanár más, és mindegyik más eszközöket kér. Lehet, hogy a fentebb felsoroltak közül feleannyit se kell megvenned, de az is lehet, hogy kétszer annyi dologra lesz szükségetek (mondjuk ezt azért kétlem). A művészi ágon tanulóknak kicsit szívás a tanévkezdés, mert nem elég csak a könyveket megvenni, de még egy komplett művészfelszerelést is össze kell magunknak varázsolni. Ráadásul mindezt rövid idő alatt. De utána már könnyebb lesz, mert csak a fogyó eszközökből kell újakat venni.


Inkább programokat lenne érdemes beszerezned a számítógépedre, hogyha komolyan ezzel akarsz foglalkozni. Vagy legalábbis ha szabadidődben szeretnél gyakorolni. Ha animáció, akkor egy Adobe Premiere Pro-ra biztosan szükséged lesz (egyszer voltam nyílt napon a Kisképzőben, ezt a programot használták valami Twilight összevágáshoz), és véleményem szerint 3D-s animációhoz vagy Autodesk 3ds Max, vagy Autodesk Mayát fogtok használni, mert ezek a piacvezető programok. Illetve az Eventus nyílt napján Macromedia Flash-t használtak egyszerű animáció létrehozásához. Meg persze Photoshop. Az Eventusban animáció mellett tanultak a diákok olyasmiket is, amit mi (alkalmazott grafikai feladatok), ehhez pedig Photoshopot használtak. No meg animációkat is készítettek ezzel a programmal.



Ha felsőoktatásra mész, akkor elnézést kérek, mivel még nem vagyok felsőiskolás, nem igazán tudom, hogy ott mi a követelmény. Remélem, azért tudtam segíteni.


16/L

2014. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,sokat segitettél :)
2014. aug. 7. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!