Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségit kell megírnom legalább 90%-ra. Ti hogyan tanulnátok rá?

Figyelt kérdés
Volt már itt olyan, aki 90-re, vagy ennél is magasabbra írta a történelem emelt érettségijét? Mire kell figyelnem? Csak azok tudják ilyen jól megírni, akik már évek óta foglalkoznak a történelemmel? Én sajnos csak két hónapja jöttem rá, hogy ez nekem kelleni fog. Természetesen megnéztem az elmúlt évek feladatsorát, de az esszéket illetően tanácstalan vagyok. Szerintetek van rá elég idő? Hallottam, hogy ott nagyon le tudják húzni az embert. Mire ügyeljek, hogy ezt elkerüljem?
2010. jan. 12. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem 98% lett, 148 pont a 150ből. most ősszel raktam le, igaz én már tavaly is jártam faktra.

nem olyan vészes, csak ne ijedj meg! én egyszerűen átolvastam a könyveket kétszer is.. először ijesztő, de úgyis mindent tudnod kell, tehát ez ezzel jár. a vizsga nagyrésze a XX század, tehát azt háromszor is érdemes elolvasnod.

egy könyvet átnyálazhatsz három nap alatt, nem olyan vészes.

2010. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jahm van rá idő, azonban eléggé javítótanártól függ az eredményed.

A teszt az szopatás, az egyértelmű. Szerencse kell hozzá, hogy azt kérdezzék amit tudsz. (nem lehet megtanulni az összes évszámot)

Az esszé is szívás, mert ott is kaphatsz bármit. A másik dolog, hogy itt tudnak a legjobban beléd kötni. Ha egy s***fej javítja, az nagyon letudja húzni a pontjaidat.

Pl. nekem egy olyan téma volt, hogy a 20-30as világgazdaság. Baromi egyszerű, azonban az vele a gond, hogy 4 oldalt lehet írni róla hirtelen felindulásból. Ezt neked bele kell tömöríteni egy oldalba, ami nagyon gáz, mert információkat kell kihagynod. Előre nem tudod a megoldókulcsot, ezért kb. szerencse, hogy mit írsz le és mit nem. Nekem nagyon nagy idióták javították, és hiába írtam le jókat, az az információ nem volt benne a megoldókulcsban. Ezért buktam igen szép kis pontokat.

Van olyan tanár, aki azt mondja jó köszönjük szépen a megoldókulcsot, én ezt magasról lesz*rom. Az ilyenek értenek a történelemhez, mert tudja, hogy egy ilyen szubjektív tárgyból nem lehet szentírásnak venni a megoldókulcsot.

A szóbeli az megint más. Van egy raklap témakör, amit bemagolhatsz, csak nem sokat érsz el vele, mert a tételek nem arról szólnak. Ott neked kell kiügyeskedned a dolgokat. Vagyis az eléggé kompetencia.

2010. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!