Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Paul Doherty könyvei valósághű...

Paul Doherty könyvei valósághűen elevenítik fel a történelmet? +Történelmi könyv ajánlás?

Figyelt kérdés

Szeretnék töriből fejlődni.Egyik nap a könyvtárban sétálgtava bukkantam rá az író Gyilkosság a császári palotában c. könyvére,gondoltam kiveszem.Nagyon szeretek olvasni,habár nálam pont nem igaz a magyar-töri beállítódás a többi humán emberrel szemben.Mivel lövésem sincs az ókori Rómáról,gondoltam jö betekintést adhat.


Vagy ti tudnátok ajánlani valami jobbat?Olyat szeretnék bármilyen történelmi témából (az egész töriről nem tudok semmit,nemcsak Rómáról,a modern történelmet se ismerem),ami a lehető legvalósághűbben ábrázolja az akkori kort.


A magyar királyokat illetően elkezdtem olvasni-tanulni Vég Gábor könyvét ( [link] .



#paul-doherty
2014. aug. 7. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Robert Graves: Én Claudius; Claudius az isten
2014. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Róma történelme több korszakra tagolódik -

Melyik érdekelne?

2014. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az Augustus császár korabeli idő az egyik legérdekesebb- De még a Tiberius alatti időszak is érdekes
2014. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bármelyik jó,akár több könyvben is,egész Itália történelme,illetve szívesen veszek más korszakokat is Európából,Amerikáról,Ázsiából,világháború,stb. :)
2014. aug. 8. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Colleen McCullough Róma-sorozatát tudom ajánlani, nagyon jó :)
2014. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!