Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még tanulónak számítok?

Még tanulónak számítok?

Figyelt kérdés

Már túl vagyok az érettségin, de ugye csak szeptemberbe kezdődik az egyetem.

Ilyenkor tanulónak számítok, vagy érettségivel megszűnt a tanulói jogviszonyom?


Kollégiumi jelentkezéshez kéne tudnom, hogy mit írjak be, ha azt írom, hogy tanuló, akkor kéne erről egy igazolást is feltöltenem (iskolalátogatási papír), vagy inkább jelöljem be, hogy egyéb, aztán talán az is elég nekik?


2014. aug. 9. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Még tanuló vagy.
2014. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hu, na ez a kérdés most megfogott. Most úgy fogok válaszolni, hogy semmi alapja nincs amit mondok(így nincs is értelme, hogy írok de nem baj) de szerintem már nem vagy diák. Legalább is így tűnik logikusnak, mivel senki "nem tudhatja", hogy te egyetemre akarsz menni vagy hogy felvesznek-e egyáltalán oda(most mindegy, hogy igaz-e) így addig amíg nem kezded el megszűnt a tanulói jogviszonyod, mivel már leérettségiztél. Ez egy holt idő, legalább is nálam így volt, amíg nem kezdtem el az OKJ-t de már meg volt az érettségim :)
2014. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
a diákigazolvány október 31-ig érvényes
2014. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akik egyetemre jelentkeznek, azok vagy

- most érettségiztek

- korábban érettségiztek, de most nem egyetemisták

- korábban érettségiztek, és egyetemisták, tehát két szakot akarnak egyszerre tanulni


A második eset itt most nyilván nem számít, mert ők nem tanulók. A harmadik esetben tanulókról beszélünk, de ott nem iskolalátogatási igazolásról beszélünk, hanem hallgatói jogviszonyigazolásról. Első esetben pedig még tanuló az illető érettségi után is, ezt támasztja alá, hogy október 31-ig ugyanúgy igénybe vehetik a diákkedvezményeket.

2014. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Röviden amíg érvényes a diákigazolvány, addig tanuló vagyok, és okt 31-ig érvényes, tehát akkor most is tanulónak számítok, jól értem?


Viszont most jön a nehezítés: én igazából tavaly érettségiztem, csak maradtam a suliban +1 évet elvégezni egy OKJ-s tanfolyamot, de onnan április végén kiiratkoztam. Ettől függetlenül ugyanúgy van még diákigazolványom (pontosabban egy A4-es papír, de a diákigazolvánnyal egyenértékű), na ilyen helyzetbe vajon tanulónak számítok-e?


Vagy szimplán foglalkozáshoz írjam be, hogy egyéb, és akkor nem kell ilyenekkel foglalkoznom? Nem tudom kollégiumi jelentkezésnél most mennyire fontos ez, mindenféle NAV igazolás meg egyebek megvannak, akkor most ez már csak nem számít annyira, nem?

2014. aug. 9. 18:23
 6/6 anonim válasza:

énis most végeztem júniusban OKJ-t nekünk azt mondták a tanulói jogviszony megszün, de a diáki az ugye érvényes okt 31ig :)

hívd fel a tudakozót biztos tudnak segíteni (11818)

2014. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!