Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi órára szabad diktafon...

Egyetemi órára szabad diktafont bevinni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 9. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem fognak megmotozni. Én telefonnal rendszeresen veszem fel az óráimat, beteszed padba, aztán cső. Ha van rendes diktafonod, az még jobb.
2014. aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hivatalosan csak akkor rögzítheted az órát, ha erre engedélyt kérsz és kapsz is..
2014. aug. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan akkor készíthetsz fényképet, ha arra a képen lévő összes járókelő engedélyt ad. Sok sikert egy rendezvényfotóval!


Még egyszer mondom senki nem kérdezi meg, hogy van e nálad diktafon, mint ahogy a telefonnal sem teszik. Ne tedd ki a pad tetejére, ha diktafon. A telót ki teheted, mert nem feltűnő. De ha lehet, akkor pad belseje. Lényeg, hogy feltűnésmentesen kell.

2014. aug. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
#3 Rendezvényeken az apró betűs részbe bele szokás írni, hogy a résztvevők hozzájárulnak a rendezvényfotók elkészítéséhez.
2014. aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hivatalos rendezvényfotóra gondolok, hanem amit te készítesz pl családtagról. A háttérben lévő 100 embert is hivatalosan meg kellene kérdezni róla. De nem én kezdtem ezt a hivataloskodást.
2014. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Szabad, de illik megkérdezni az oktatót óra előtt, hogy készíthetsz-e hangfelvételt.
2014. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

"Nem hivatalos rendezvényfotóra gondolok, hanem amit te készítesz pl családtagról. A háttérben lévő 100 embert is hivatalosan meg kellene kérdezni róla. De nem én kezdtem ezt a hivataloskodást."


Ha már hivataloskodsz nézz utána a szabálynak, mert tömegrendezvényre más szabályozás vonatkozik.

2014. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy van,ahogy a többiek írják,hogy csak akkor veheted fel,ha engedélyt kérsz és kapsz is. Persze ha csak magadnak veszed fel és utána nem küldözgeted szét,akkor amúgy se tudná meg senki,hogy te azt felvetted. Szerintem a legtöbb tanár beleegyezne,mert igazából majdhogynem leszarják :D.

Nálunk egy gyerek folyamatosan vette fel az előadásokat,kirakta a pad elejébe,mégse szólt soha egyik tanár se rá,pedig nem kért engedélyt (mellesleg nem is hozta nyilvánosságra,csak maga hallgatta néha vissza).


A kérdés igazából az,hogy mikor lesz időd visszahallgatni egy teljes előadást? Nekem pl nem lenne rá időm,max ha sejtem,hogy valamit rosszul írtam le,akkor azt visszahallgatnám,de az sem az igazi,mert nem látom mit ír közben a táblára

2014. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Hülyeséget írt az egyik előző, hogy ha lefotózod a családod és mögötte van 100 ember azoktól is engedélyt kell kérni. Bármikor fotózhatsz tömeget. Azt nem lehet, hogy a kép egy embere, vagy csoportra legyen fókuszálva, miattuk készüljön el a kép. pl lefotózod a bazilikát 20 emberrel akkor nem lesz baj. Ha lefotózod a japán túristát a bazilika előtt abból lehet.
2014. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!