Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanulhatnék érettségi...

Mit tanulhatnék érettségi után? Hová mehetnék?

Figyelt kérdés

Magyarországon szeretnék maradni.

Igazság szerint semmiből sem érzem magam elég jónak.Nagyon érdekela földrajz,szeretem is,jól is megy.De tudni kell,hogy kémiából,matekból,fizikából nagyon rossz vagyok.Igazából a töri sem megy.Az összes többi tárgyból jó vagyok,4,5-ös átlagom van,de ez a realitás.Szeretek,és egész jól tudok rajzolni,sokak szerint ezzel lenne érdemes foglalkoznom,de látom,hogy mekkora a verseny ilyen téren,és sokan mennyivel tehetségesebbek,igaz,én nem tanultam soha rajzolni,de eleve nekem ez csak kikapcsolódás,nem hiszem,hogy munka szinten tudnék ezzel foglalkozni.Jól fizető állást akarnék,de legalább olyat,amivel kaphatok állást.Imádok fényképezni,nagyon jól megy,minimális képszerkesztő tudásom is van,néhányak szerint ezzel is foglalkozhatnék.Ezt szívesen is csinálnám.Csak az a bajom,hogy nincs pénzem.A fényképezéshez nem csak egy fotótanfolyam kéne,hanem egy jó tükörreflexes gép,csomó hozzávalóval.Meg aztán,nem hiszem,hogy annyira lenne kereslet fotósokra.


A nővérem jogász,én is lehetnék az.Ugyan jelenleg a ponthatár túl magas,de fizetősre vagy levelezőre éppen bejuthatnék,és azzal lehet keresni.Legalább is jobban,mint máshol.A nővérem ugyan panaszkodik,de ez mellékes,nincs realitásérzéke,ahhoz képest,hogy kevesebb,mint 2 éve kezdett el dolgozni,jobban keres,mint anyukám vagy más ismerősünk 40 év munkaviszonnyal,emiatt a jogot látom a legvalószínűbbnek.Itt a gondoma törivel van.Rémesen gyűlölöm ezt a tantárgyat.Jelentkeztem törifaktra,de félek,hogy nem leszek képes emelten érettségizni belőle.

Egyébként mindenki precíz,pontos,megbízható,mindneről tájékozott embernek tart.Szeretema nyelveket,van is érzékem állítólag,van egy német középfokom,idén megpróbálom az angolt majd,és franciát is tanulok,de nem tárgy,inkább szakkör szinten.A holland meg a japán érdekel még.Csak megint ez egy olyan szakma,amit nagyon költséges kitanulni,és szerintem az angol-német nem is lenne elég.De talán tekintsünk el első körben a pénztől.


Valakinek valami ötlet?Tanács? :/

17/L



2014. aug. 13. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:

fősulira, egyetemre mehetnél


földrajz szak: bár ehhez pontszámításkor a törit is figyelembe veszik


rajz szak: sok egyetemen és fősulin van rajz szak amin gyakorlati felvételi számít


fotográfia szak: ugyan ez BKF-en és a MOME-n is van . bár a mome-ra nagyon nehéz bekerülni. Itt is gyakorlati felvételre van, mindkét helyre


szerintem egyenlőre ha fotó szakra akarnál még nem kell tükör reflexes gép ( nekem sincs)


igaz hogy a művészeti szakok drágák (és sajnos legtöbb helyen már az állam elvette az államilag finanszírozott képzést és így csak önköltséges van)

de Diákhitel 2-t felveheted az pont a fősuli féléves díjára való


Ha szeretnél Jogot tanulni, akkor húzz bele mert oda majdnem kitűnő eredmény kell


de pl vannak nyelvi szakok is

anglisztika, germanisztika

japán szak nagyon nehéz, de azt feltudnád venni órának és tudod tanulni.


de sajnos így van hogy most nyelvi szakra mész igazából azzal nem sok mindent lehet elérni.


mindenképp olyan szakot válassz amit érdemesnek tartasz kitanulni

2014. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!