Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karra mikkel vesznek fel? Mi kell hozza?

Figyelt kérdés

erettsegivel felvennenek? ha igen milyen erettsegivel? en a magyart es a tortenelmet celoztam meg hogy abbol probalok minnel jobban erettsegizni,mert kettot kell valasztani.

ide is kellenek az alkalmassagi vizsgak hogy majd katona lehessek?



#katonaság #érettségi #alkalmassagi vizsgak
2014. aug. 15. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden egyetemre kell az érettségi. Az a minimum elvárás.

Itt találsz bővebb infót:

[link]

2014. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor röviden és tömören. Am magyar és töri kell, de idén rendkívűl magasak voltak a ponthatárok, így az egyikből nem árt egy emelt szintű.

Alkalmassági vizsga van, ami fizikai, pszichológia-orientációs beszélgetés és egészségügyi vizsgálatból áll.

Nagyon nehéz bekerülni, de aki elszánt, és ez az álma, annak teljesíthető elvárás.

2014. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget :))
2014. aug. 15. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak: "kettőt kell választani: belügyi rendészeti ismeretek v. katonai alapismeretek v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem"

Tehát NEM magyar és történelem KELL, hanem az öt tárgy közül kettő.

2014. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért írtam úgy, mert főleg ezt a kettőt szokták, de jogos a felvetés, mert rosszul fogalmaztam.
2014. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!