Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elvesztettem az igazolványaima...

Elvesztettem az igazolványaimat beiratkozás előtt. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
26-án kell beiratkoznom az egyetemre, viszont időközben elvesztettem az irataimat. A lakcímkártyám, diákigazolvány helyett kiállított papírom megvan, a többiről (személyi, tajkártya) másolatom van, fekete-fehér nyomtatott és elektronikusan színes. Az adókártyám is elveszett, de régebbről meg van még az adószámomról kiállított igazolás. Sajnos nem tudok okmányirodába menni mert 27-e előtt nincs szabad időpont. Mit lehet ilyenkor tenni? Elfogadják a másolatokat?

2014. aug. 20. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hívd fel a TO-t. De szerintem el fogják fogadni.
2014. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy, bemész a központi okmányirodába, és kérsz egy ideiglenest (ott nem kell időpont). A mostani személyid "elvileg" érvénytelen, és így azzal "elvileg" nem irakozhatsz be. De ez persze csak elmélet, ha nagyon kényelmes vagy, megkockáztathatod, hogy leadod a másolatokat, aztán amint eljutsz az okmányirodába, jelzed a TO-n, hogy elvesztetted, és új okmányod lesz. Persze akkor már meg lehet várni a véglegest, mert akkor nem kell kétszer adatot változtatni.
2014. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyitásra menj egy okmányirodába, akkor ha még nincsen előtted senki, akkor esetleg beférhetsz. Na meg az internetes időpontfoglalás nem mindig a legpontosabb. Volt, hogy ott a helyszínen derült ki, hogy van aznapra szabad időpont, miközben a neten meg az volt, hogy egész hétre nincs már szabad.
2014. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kell időpontot foglalni, a központiba főleg.

"A kényelmesebb ügyfélkiszolgálás érdekében a KEKKH Személyes Ügyfélszolgálatán (1133, Budapest Visegrádi utca 110) 2014. Június 16-tól (hétfőtől) hétköznapokon és hétvégén is az ügyintézés kizárólag időpontfoglalás alapján történik."

[link]

2014. aug. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jó édes... ezzel legfeljebb nekik lett kényelmes az ügyintézés, mert eddig az volt, hogy ha nagy volt a tumultus a kis okmányirodákban, ide küldtek tovább. Így gyakorlatilag esélytelen egy nap alatt pótolni az elveszett okmányokat.
2014. aug. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!