Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatnévadással kapcsolatban...

Állatnévadással kapcsolatban mit vizsgáljak?

Figyelt kérdés
Ötletet szeretnék kérni, mert lehet, hogy ebben a témakörben írom majd a szakdolgozatomat. Szeretnék valami érdekes problémát vizsgálni a témakörön belül. A segítséget előre is köszönöm. :)

2014. aug. 21. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél egyáltalán erről írni?
2014. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, ő is erre kíváncsi, hogy mit írhatna...
2014. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem arra kíváncsi, amit én kérdeztem tőle. Arra vagyok kíváncsi, miért merült fel benne ez a téma, nem azt, miről írná pontosan a szakdolgozatát.
2014. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ötletet szeretnék kérni,"


"Szeretnék valami érdekes problémát vizsgálni a témakörön belül"


Elég valószínű, hogy fogalma sincs róla mit írhatna.

2014. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Felmerült az állatkertek névadási szokásainak vizsgálata, írtam is az összesnek az országban, kaptam is két helyről pozitív választ, viszont nem olyan nagy mennyiségű és könnyen áttekinthető adatot, hogy statisztikát lehessen belőle csinálni. Ezért tulajdonképpen lemondtam a dologról. Aztán arra is gondoltam, hogy lehetne a kutya-macska dolgot vizsgálni, esetleg menhelyek segítségét kérni, hiszen ők sok állatot elneveznek. Gondoltam kérdőívezésre is, hogy megvizsgáljam az átlagember névadási motivációit(mi alapján nevezik el az adott állatot pl.:külső, filmek, valós személyek stb.), de azok már mind le vannak írva, szóval nem újdonság. Valami plusz kéne, amit még nem találok egyelőre.
2014. aug. 21. 19:38
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, köszönöm, ezt felfogtam én is... szerintem hagyjuk, ha nem érted...
2014. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor konkrétan: milyen szakra jársz? Szereted az állatokat? Neked is van? VAgy hogy merült fel ez a téma? Tényleg érdekel, és enélkül nem lehet ötletet adni.


Az előző megjegyzése a válaszolónak szólt.

2014. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a különböző fajú állatok tipikus illetve egyedi nevei, kategorizálási lehetőségek (pl személynévadás állatnak, külső-belső tulajdonságról elnevezés) hangtani érdekességek pl macskának c betűs, papagájnak r betűs, képzésmódok pl -i becézőképző, átfedések a különböző állatfajok között, változások az idők során, esetleg eltérések településtípusonként.
2014. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
szakirodalmat esetleg tud ajánlani valaki ? :)
2014. szept. 2. 13:59
 10/10 anonim válasza:
Szerintem a menhelyeken (legalábbis amilyen macskamentő szervezeteket én konkrétan ismerek) annyi macska van és annyi baj velük, hogy a névadásra elég kevés kapacitásuk jut. Kapnak valami random nevet és kész. A tenyésztők meg ugye almonként szokták azonos kezdőbetűs névvel elnevezni a kiskutyákat/kismacskákat, ez amolyan szokás. Az én macskám neve Szeder, mert fekete és fényes, és ez jutott róla eszembe. Nem igazán van semmi olyasmi, amit vizsgálni lehetne ezzel kapcsolatban, szerintem. :D A gyereknév-adásban már látok lehetőséget. De engem érdekel, ki tudsz-e ezzel kapcsolatban találni egy jó témát, úgyhogy ha igen, majd írd meg légyszi. :)
2014. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!