Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kafka: az átváltozásról...

Kafka: az átváltozásról vélemények?

Figyelt kérdés
kötelező olvasmány lesz, gondoltam elkezdem most, hogy ne évközbe kelljen, de az első mondatnál már ki voltam.. bogárrá változott....na ne máááár

2014. aug. 21. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Lassan felnőtté válsz, és egy mondatnál nem bírsz ki egy remekműből? Szerintem maradj a Joynál vagy a Marie Claire-nél...
2014. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem olvastam el, így véleményt se nyilvánítottam, kíváncsi lettem volna mire számítsak, mert ilyen Harry Potter-féle varázslók meg stb. szürreális könyveket nem nagyon kedvelem..

ezt a stílust meg ne engedd meg magadnak velem szembe :)

2014. aug. 21. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

"velem szembeN"


Akkor javaslom, hogy olvasd végig, mert ha Te egy egzisztenciális kérdéseket filozófiai mélységekben tálaló művet egy lapon emlegetsz egy Harry Potter-féle kliséáradattal, akkor nagyon el vagy tévedve, és nem vagy irodalmi téren eléggé művelt. A novellával kapcsolatban számíts arra, hogy nem az a célravezető, ha mindent szó szerint értesz.

2014. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

biztos egyetemi tanár lehetsz hogy így javítgatsz.

azért H.P-hez hasonlítottam mivel nyilván az jutott először eszembe, és igen inkább szó szerint értem.

igen bevallom nem vagyok irodalmi téren elég művelt, és akkor mi van?

2014. aug. 21. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Sztem pont attól volt jó, hogy ennyire szürreális. Végig erről fog szólni, bogárként próbál érvényesülni. De olvasd el, semmi bajod nem lesz tőle...
2014. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

valaki kedveli a szürreális dolgokat, valaki pedig nem..

nem fog lekötni úgy érzem, de elfogom olvasni,az nem volt kérdéses.

2014. aug. 21. 19:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szörnyű. Kafkának van egy sajátságos világa, sajátságos nyelve. Én személy szerint ezt nem bírom. Lehet, hogy másnak tetszik, de szerintem vannak jobb művek is, amelyek hasonló kérdéseket feszegetnek mint Franz Kafka. Nem is értem, hogy miért kínozzák még mindig a gimnazistákat ilyenekkel.
2014. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!