Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villámolvasók! Azt megtehetem,...

Villámolvasók! Azt megtehetem, hogy az egész könyvet fotoolvasom, de az aktiváláskor csak egyes fejezeteket aktiválok és nem az egész könyvet?

Figyelt kérdés
BME mérnök informatikus mesterképzés felvételire fel van adva nekünk (többek közt) Ian Sommerville: Szoftverrendszerek fejlesztése című könyve, ami egy kb. 800 oldalas könyv, de nem kell az egész, csak a megadott fejezetek, ami valamivel kevesebb, mint 200 oldal összességében. Arra gondoltam, hogy megcsinálom az egész könyvre a felkészülést, előzetes áttekintést és fotoolvasást, de a szuperolvasást-merülést és elmetérképezést csak a szükséges fejezetekre csinálom meg. Egy hetem van erre a könyvre, naponta be van osztva minden egyes fejezet. Ez így járható út? Vagy mindenképp aktiváljam az egész könyvet? Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akik ismerik és használják a Villámolvasás rendszerét.
2014. aug. 23. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, mert elvileg azt a kis részt az egészben elhelyezve érted meg, de eleve az értő oldasás lényege, hogy van célom az olvasással, nem csak végigkövetem a betűket elejétől a végéig. Ugyanakkor figyelembe kell venned, hogy a villámolvasás sem csodaszer, és Te tudod a legjobban, hogy bizony munkás egy ilyen tananyagot elsajátítani, melyben a villámolvasás (ahogyan a rendes olvasás is) csak mérsékelten segít.
2014. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) Gondolom a "persze" az egész könyv aktiválására vonatkozik, a válaszod többi részéből következtetve. :)
2014. aug. 23. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!