Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben az esetben,...

Mit tehetek ebben az esetben, teljesen pánikolok?

Figyelt kérdés
Potvizsgára kell menjek és még pár nap van addig,de valahogy a leckéket nem tudom megtanulni.Nem tudom,hogy hogy tanuljak,hogy könnyen megjegyezzem a leckéket és,hogy valamivel öztönözzem is magam a tanulásra.Teljesen pánikba vagyok esve,nem tudom,hogy mit tudjak csináli,hogy könnyen felfogjam a leckéket.Megkérek mindenkit,hogy akinek van valami ötlete az segitsen,mert most nagy szükségem lenne a segitségre! :(

2014. aug. 25. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csodamódszer nincs, ezt előre mondom. Nem fog beleszállni a tudás a fejedbe csak úgy, mindenképp meg kell tanulni.

Amit tehetsz, az az, hogy megfigyeled, mi segít a koncentrálásban és mi akadályoz. Van, akinek az segít, ha elszigeteli magát, vagy elmegy könyvtárba, hogy ne legyen kéznél a kaja meg a számítógép. Minimalizáld az elcseszett időt. Ha kell, tanulj kevesebbet, de akkor rendesen odafigyelve. Nekem a legrosszabb az szokott lenni, amikor órákat, napokat töltök úgy, hogy "tanulok", de közben mindenhol jár az eszem, csak ott nem, és minden lehetőséget megragadok, hogy valami mást lehessen csinálni.

2014. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, egyetlen jó ösztönző lehet, hogy át akarsz menni a pótvizsgán. Nem lehet könnyen felfogni a tanulnivalókat, mindenki megadja az árát. Csak aki módszeresen teszi, sokszor kicsit fizet, aki egyszerre akarja, egyszer nagyot. A fő dolog, hogy értsd, amit olvasol. Ennek eldöntéséhez fogalmazd meg a saját szavaiddal. Nem mindent, csak a lényegét. Ha érted, sikerül. Ha nem érted, meg kell keresni, mit nem értesz, és korábbi tankönyvben utánanézni. A pánik oka, hogy érzed, minderre kevés az idő. De akkor sincs más mód.
2014. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Próbálj meg úgy tanulni, hogy magadra csukod az ajtót és egy órát tanulsz egy órát pihensz. Ne próbáld a hosszú szabájt egyszerre bemagolni. Bontsd kisebb részletekre és ha egyet biztosan tutsz akkor menj a következőre. Este lefekvés előtt olvasd át néhányszór a megtanultakat és reggelre jobban fog menni. Nekem ez bevállt.
2014. aug. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!