Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segít OKJ-s kérdésben?...

Valaki segít OKJ-s kérdésben? Valaki elmagyarázza ezt a rendszert?

Figyelt kérdés
hihetetlen szerencsétlen vagyok már megszoktam, semmi nincs úgy ahogy akarom, direkt valami ellenem dolgozik pedig én próbálkozok. most sem történt ez másképp... A történet az hogy érettségi után beiratkoztam egy OKJ-s valamire.(középiskolában) Nappalin hirdették iskola rendszerben meg minden gondoltam simán megy ez kapom a támogatásokat stb. mert már ez nekem a 2. szakma tudtam hogy fizetek ezért szükségem van rá. olvastam hogy korhatár van.rendben. megbeszéltük hogy menjek jelentkezési határidő előtt be, hogy mi a szitu a szakkal, mert ha nincs létszám nem indul.rendben. közben jelentkeztem másik iskolába másikra, mert ott határidőre kellett intézni a diákot ha szóba jönne még is a másik suli ,mert nem indul az első szak.(érdekes az elsőnél nem foglalkoztak a diákkal) rendben. később ebből a suliból küldték a papírt hogy srry nincs meg a létszám.rendben.(de a diák igazolvány persze már el lett hivatalosan rendezve.ez tiszta vicc.) megyek akkor az eredeti tervhez igazodva be a suliba hogy indul-e a képzés, (még mindig nem volt szó diákigazolványról) igen indul a képzés csak az a kérdés hogy esti lesz vagy nappali.hát köszönöm. ja meg haverom is jött olyan kérdéssel hogy hányéves kortól jelentkezhet mert ő 22. szóval azt mondták neki (viccesen-.-") hogy 70 évesen is jöhet. MONDOM MIII, a szabály szerint nappalin iskola rendszerben ez nem így van, de akkor ez most MI!? nem az a baj hogy határidőt kell betartani a jelentkezésnél, de ne nekem keljen már elnézést kérni amikor az utolsó napon se tudják megmondani hogy mire jelentkezek, milyen rendszerű lesz meg minden. a másik suli ajánlott még más szakmákat.rendben. de ott is határidő van . értitek??? agyamra megy. opcióim, hogy vagy választok más szakot és a célom hogy nappalin legyek, vagy estin támogatás nélkül fizetek és a célom a szak amit tanulni szeretnék. eredetileg a választott szakot akartam nappalin. nem jött össze. nincs tanácsadóm senkit nem tudok megkérdezni erről a helyzetről csak magam vagyok:/ a kérdések: OKJ-n belül van a sulirendszeres meg a sulin kívüli rendszer. ugye suli rendszeren belül nem indíthatnak tanfolyamot? (tudomásom szerint a tanfolyam kevesebb óraszám és kisebb értékű okj-papírnak felel meg) Ha sulirendszerbe jelentkezek 2 éves okj- érettségi kell hozzá, de ez helyett estire megyek de még mindig suli rendszer, az ugyan olyan értékű, mint a nappali?? mi változik olyankor? kevesebbszer kell menni de 2 évig ugyan ugy akkor az is rendes emelt szintű okj? nem akarok véletlenül sem valami tanfolyamot végezni, de ugy gondolom ha érettségi kell hozzá meg 2 év akkor estin is jó, főleg akkor nyelvet is lenne időm tanulni mellette...

2014. aug. 25. 16:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!