Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Figyelem! Aki tud jó tanulási...

Kd4 kérdése:

Figyelem! Aki tud jó tanulási stratégiát otthonra, most sokat segíthetne nekem! Van ötletetek?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy ismételnem kéne a 7.-es törit, de sehogy sem mászik a fejembe? Pedig már sokféle módszert kipróbáltam.A legjobbnak az bizonyult, mikor a barátaimmal együtt tanultunk, de ők ilyenkor még nagyban nyaralnak. Zavaró tényező a pici kutyusom is, akit ha kizárok a szobámból, hangosan vonyít. A zene nem segít, mert mindig elkezdem dúdolni. Ha van ötletetek, kérlek segítsetek!

2014. aug. 27. 10:45
 1/2 anonim válasza:

7.-ben mit tanultok? 1848 és társai? Előbb az alap dolgokat tanuld meg, utána merülj a részletekbe. Pl.Március 15 eseményei, Pákozd, tavaszi hadjárat, világosi fegyverletétel, aradi vértanúk nevei.


Aztán mehet a részletesebb ok-okozat tanulása a Kossuth ceglédi beszédjétől, a szolnoki vasútvonalon át az orosz beavatkozásig, karoltve Haynau és a Bach-korszakot a kiegyezésig.


De előtte foglalkozz a kutyával, vidd el sétálni akkor is ha kertesházban laksz, hogy lefáradjon és aludjon. Zenének inkább a Bartók rádiót tedd be halkra mégha utálos is a komolyzenét, mert amit ismersz az elvonja a figyelmed, a csönd meg nyomasztóan álmosít.


Közben a neten keress rá kulcsszavakra, arcképekre, az tovább segít berögzíteni amit szárazon elolvastál. Esetleg nézd meg a 80 huszár c. filmet vagy a Kőszivű ember fiait kikapcsolódás képpen, hogy időben képben legyél.

2014. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hallgass vmi elektronikus zenét aminek nincsen szövege, mert az jó háttérhangnak, és mivel nincs benne (max kevés) szöveg, ezért mégsem vonja el a figyelmet (legalábbis nekem bevált matekházi írásnál)
2014. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!