Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Itt, Magyarországon szeretnék...

Itt, Magyarországon szeretnék orvosira menni. Mikor mehetek ki leghamarabb külföldre?

Figyelt kérdés

A rezidensképzést már elvégezhetem külföldön? Ha igen, akkor így összesen hány évet kell itt, Mo-n tanulnom?

Van esetleg olyan weboldal, ahol minderről tájékoztatást kapok?



2014. aug. 27. 17:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Tudtommal az orvosi képzésre is ugyanúgy vonatkozik a hallgatói szerződés,amiben le van írva,hogy mennyit kell itthon töltened,de javítsatok ki,ha tévedek. Ha pedig így van,akkor egy jó ideig nem mehetsz ki,de ne nekem legyen igazam! Bár én se örülök,hogy a legjobb orvosok sorra mennek külföldre,de az sem megoldás,hogy kényszerből kell itt maradniuk.
2014. aug. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem, de sokan már külföldön lesznek rezidensek, és a legtöbbjük nem is jön vissza.

Magyarországon az egyetem 5 éves.

2014. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A hallgatói szerződés nem érdekel, kint néhány év alatt megkeresném, és visszafizetném a képzésem díjait.
2014. aug. 27. 17:20
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem 6 éves, utána mehetsz (és vagy dolgozol 6 évet a következő 20 évben Magyarországon, vagy visszafizeted).
2014. aug. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Az általános orvosi egyetem 6 éves, nem pedig 5. A gyógyszerészeti meg a fogászképzés 5 éves.

Utána mehetsz amerre látsz. Sőt, már a nyári gyakorlatokat is töltheted külföldön.

2014. aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%
Amint visszafizetted a diplomád árát az országnak. Nem azért költünk a képzésetekre tízmilliókat, mert nem lenne más helye a pénznek.
2014. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
Jah látom, ezt is akarod. Nagyon helyes.
2014. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

62%-os:


1. Az én szüleim is fizetnek adót, nyugodtan veheted úgy, hogy az ő pénzükből megy.

2. Baromi sokra megy az ország azzal, ha visszafizeti, attól még nem lesz orvos. Vagy talán a 10 millió forintod állítod oda a műtőbe meg az ügyeletbe?

3. Az embereket nem úgy kell itthon tartani, ahogy a kormány szeretné, hanem normális feltételeket teremteni a munkához, ami itthon nincs meg.

4. Ha annyira irigyled tőle azt a pár millió forintot, akkor menjél el orvosira, aztán örüljél, hogy rád is ilyen sokat költött az állam.



Ui.: Nem kell azt hinni, hogy az oktatásra költik azt a pénzt. Annak a legnagyobb része a klinikák fenntartására megy. A klinikák meg nem azért vannak, hogy az orvostanhallgatók tudjanak kin gyakorolni, hanem azért, hogy betegeket lássanak el.

2014. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%

Cukik vagytok. :) És pontosan erről beszéltem, az orvosi egyetemeken tanulók többsége egyszerűen emberileg nem alkalmasak orvosnak. Sem igyekezet, sem alázat nincs bennük, csak a mammont látjátok, hogy ezzel majd jól lehet keresni... namost, ez egy HIVATÁS. Tudod hogy huszonéves fejjel ezt nem értitek, sokan később sem fogják, de attól még így van.

Esetleg tanulni kellene, akkor itthon is jól lehet keresni. Na meg van bőven olyan is, aki agyilag sem oda való, lásd itt pl. a valamelyik válaszoló által említett, pszichiátriára került gyereket.


De nem, sosem szorultam rá, hogy mások bajából akarjak élni. :) Ha elgondolkodnék rajta, akkor ügyvédnek mennék. Mégiscsak tisztább. Lelkileg is, meg mindenhogy.

2014. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, ha nem bánod, most nem magyarázom el a költségvetés működését. :)
2014. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!