Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemeken kötelező az...

Az egyetemeken kötelező az eskü? Mi történik azzal, aki nem megy el rá?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
milyen eskü? nekem nem volt. (mondjuk nem voltam az évnyitó bizb4szon)
2014. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
állítólag az évnyitón lesz valamilyen eskü
2014. aug. 28. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Melyik egyetem?

Nálunk is volt eskü, meg ünnepélyes évnyitó, de nem volt semmiféle jelentéti ív vagy ellenőrzés, így ha valaki nem jött el, nem kapott érte semmit.

2014. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én soha semmilyen évnyitóra, évzáróra nem mentem el, az okleveleimet átvettem utólag a tanulmányi osztályon. Egyetlen kivétel a PhD és a habilitációs oklevél, amely tényleg eskühöz kötött, ha nem teszed le nyilvánosan akkor csak egy igazolást kapsz a tanulmányaid sikeres befejezéséről és az oklevél odaítéléséről, de magát a diplomát nem. Egyes egyetemeken (orvosi, gyógyszerész...) maga az alapdiploma is eskühöz kötött, ennek hivatásrendi okai vannak, de legtöbb helyen csak cirkusz az ilyesmi ami nem kötelező.
2014. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!