Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus szeretnék lenni!...

Pszichológus szeretnék lenni! Felvilágosítanátok erről kicsit? 14/L

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a pszichológia.

Nehezen kezdeményezem a kommunikációt, attól tartok, a betegeimmel se tudnék beszélgetni, bár ezt nyilván megtanulom az egyetemen.

Nem vagyok zseni sajnos. Bár kitűnő lett a bizonyítványom, a matek nem igazán megy, főleg a logikám szörnyű.

A nyelvvel (angol) nincs baj, szeretem, és tudom is.

Abban biztos vagyok, hogy 450 pontot nem fogok elérni, és nem azért, mert cinikus vagyok, hanem mert tisztában vagyok a képességeimmel. Az önköltségűn milyen ponthatárok vannak?

Mikre kell ráállnom, mire figyeljek oda?



2014. aug. 30. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Még csak 8.-os vagy, ha jól értem, szóval a jelenlegi helyzetből teljesen felesleges kiindulnod. Addig változhatnak még az elképzeléseid, álmaid, a ponthatárok meg úgy alapjáraton minden. Az egyetemnek nem az a dolga, hogy egy introvertált emberből dumagépet csináljanak, ezt nem "tanítják" külön. De még fiatal vagy, változni is sokat fogsz! Zseninek nem kell lenned, az itt tanulók sem azok :) A matek pont az a tárgy, amire semmi szükséged nem lenne pszichológián, még statisztikán se nagyon. Az, hogy 450 pontot nem fogsz elérni, elég hülye kijelentés 14évesen, mivel időd még mint a tenger, és csak azon múlik, mennyire akarod és mennyire vagy kitartó. Az önköltséges ponthatárok pesten nem sokkal maradnak el az államis ponthatároktól, a vidéki egyetemeken nem tudom hogy megy, de a felvi.hu oldalon utána tudsz nézni, hogy hol mennyi volt idén az önköltséges ponthatár.

Hogy mire kell ráállnod.. Nézd meg, milyen tárgyakat fogadnak el (ha jól emlékszem: angol, német, magyar, töri, biológia tuti, nem tudom van-e még más). Ezek közül legalább egyből mindenképpen kell emelt érettségit csinálni a későbbiekben, úgyhogy már elkezdhetsz akár ebben a tanévben is alaposabban készülni rá, ha tudod, melyikből szeretnéd csinálni. Ezen kívül legalább egy nyelvvizsga, de inkább kettő. :) A gimis tantárgyak közül a legnagyobb hasznát az angolnak (a sok szakirodalom miatt) és a biosznak veszed. Utóbbinak azért, mert van anatómia és élettan, illetve más tárgyakban is gyakran vannak bioszos anyagrészek. Remélem tudtam segíteni! Ha van kérdésed, privátban írj nyugodtan. :)

2014. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon félős típus vagyok, elég beteg, hogy már most az egyetem miatt izgulok, mikor még középiskolás se vagyok:D


Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2014. aug. 30. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!