Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szak illene hozzám?

Milyen szak illene hozzám?

Figyelt kérdés

Igen tudom, hogy hülyeséget kerdezek, mivel nem ismertek engem, plusz ezt nekem kéne eldöntenem, éreznem de ez az utolsó évem a suliban és kicsit kétségbe vagyok esve, hogy körülöttem szinte mindenki tudja, hogy hová fog jelentlezni.

Matek faktra járok, de nem szívesen emelteznék belőle (annak ellenere, hogy tavaly ötös voltam) mert vizsgaszituációban hajlamos vagyok a "pánikolásra" ezert könnyen lehet, hogy elszamolnek rengeteg mindent az erettsegin. A kedvenc tantárgyaim a nyelvek és elméletileg van is hozzajuk érzekem(bár én ezzel nem mindig értek egyet). Angolból van egy C1 nyelvvizsgam illetve előrehozzottaztam belőle középszinten most ősszel emeltezni is fogok. Németből kb. B1 szinten vagyok jelenleg(megcsinaltam egy közepszintű érettségit még nyár elején és azt 80pár százalékra (nem emlekszem pontosan) írtam. A cél egyebkent a felső abból is (sajna az nem valószinű, hogy összejön, ezért maradok az emeltnél ès akkor majd azt számíttatom be amelyikel jobban járok pluszpont ügyileg:D)többi tantargyból is ötös vagyok de azokért nem vagyok oda.

A kérdésem az lenne, hogy ha a fenti tantárgyakat szeretem akkor merre induljak tovább? Én gazdasági területre (más ötletet is szívesen átgondolok) gondoltam de sajnos a szakok között még elveszek (igen tudom a felvi.hu sokat segít) ezért nagyon megköszönném, ha ajánlanátok nekem pár szakot.



2014. szept. 1. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy legyen matek is, nyelv is: közgazdász idegenforgalmi szakon.
2014. szept. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz kérdés, mert nem ismerlek elégé és a megadott információ még elég kevés.


DE, ha jó vagy matekból, viszont annyira nem zseniális, hogy matematikus legyél, továbbá jól tudsz angolul, akkor a természettudományi pályák előnyösek lehetnek számodra.


A következőkben fontos a matek és az angol:

meteorológus, geofizikus, környezettudomány, környezetmérnök, környezetgazdálkodási mérnök.


Az ELTE és a SZIE hirdet ilyen szakokat a legmagasabb színvonalon.

2014. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, gondoltam már arra, hogy közgazdásznak tanuljak tovább, de nem idegenforgalmi szakon mert úgy látom, hogy az ilyen típusú szakok eléggé túltelítettek. Én a pénzügy számvitelre valamint a gazdálkodás menedzsmentre gondoltam. Ezekről van vmi infótok?

2. Válaszoló: a te általad javasolt dolgokat is átgondolom, köszönöm a válaszodat! :)

2014. szept. 2. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok, én gazdálkodás/marketing szakra jártam, mire vagy kiváncsi?
2014. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!