Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár itt valaki a szegedi...

Jár itt valaki a szegedi Radnótiba? Mi a véleményetek a biosz ill. matek-fizika szakokról?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Radnótiban biológia szakra járok. Nagyon tetszik ez az iskola, nagyon jó, hogy nem más iskolát választottam. A természettudományos tantárgyak itt igen erősen mennek. Az biztos, hogy amit itt megtanítanak az nagyon pontos és mély tudás lesz. Biológia szakon nagyon erős a kémia oktatása is. Az biztos, hogyha valaki becsülettel tanul (és még ha nem is színötös, akkor is) biztosan be tud kerülni valamelyik magyarországi egyetemre. A biológia szakon minden igazán fontos dolgot megtanítanak, a biológiatanárok mindegyike nagyon nagy tudással rendelkezik és át is tudják adni a tanulóknak. És minden tantárgyra rámennek igen erősen. A matek-fizika szakon sokkal nagyobb hangsúlyt kap a matek és a fizika, mint a kémia vagy a biológia, de őket is rendesen megtanítják. Aki matek fizika szakra megy az biztos lehet benne, hogy Szeged legjobb matek és fizikatanára fogja tanítani.

Mindenesetre nagyon jó képzés mind a kettő, a biológia egy nagyon erős osztály, de biztosan megéri, mert megvan az eredménye.

Aki ide jön, bármilyen szakra is, biztosan: nem bánja meg, és biztosan nagy tudással fog rendelkezni, mikor innen kikerül.

Az osztályközösségek nagyon jól ki szoktak alakulni, az osztályfőnökök mindent megtesznek ez érdekében, és az iskolában is mindenki segítőkész.

Ha valamilyen kérdésed lenne még, akkor nyugodtan írj privátban :)

2014. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is biosz szakos vagyok itt a Radnótiban.

Nálunk már az első héten összekovácsolódott az osztály, az osztályfőnök nagyon jó fej.

Merem állítani, hogy a biológia az iskola fő erőssége. Nagyon magasan képzett tanárok oktatnak, szakkört is szerveznek. Aki bioszra megy vagy bármilyen más természettudományos szakra, az biztos lehet benne, hogy magas fokú képzést fog kapni. Sokat kell tanulni, de annak itt nincs helye, aki nem ezért jött. Aki komolyan veszi a dolgát, annak egyenes útja van az egyetemre. Többnyire mindenki sikerrel jár.

Az iskola nagyon jó, sulirádiótól kezdve a szakkörökig minden van.

SáRa kupán eléggé egységes az egész suli, mindenki szurkol és nagyon nagy buli. :) Én csak ajánlani tudom.

A mat-fizesekről annyit, hogy nagyon dicsérik őket is a tanárok. ;)

2014. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) egész jónak tűnik az alapján amit elmondtatok. Remélem felvesznek :)
2014. szept. 21. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!