Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Legális-e az, hogy az iskolám...

Legális-e az, hogy az iskolám 300 forintot kér mindenkitől "diák sport egyesület" címén úgy hogy már beiratkozásnál elkértek 200 forintot?

Figyelt kérdés
tudom nem egy nagy összeg de ha mindenki befizeti akkor 2x kasszíroznak ugyanazon a címen

2014. szept. 2. 15:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ráadásul a 200 forintról még elismervényt is adtak egy cetli és le is pecsételték
2014. szept. 2. 15:52
 2/11 anonim ***** válasza:
minden legális, valahol 1300-at kértek már beiratkozáskor, hogy "kitűzőt meg iskolai polót kapjanak" (végzős gyerek volt, lényegtelen miért volt másik iskolába, de a lehúzás megy mindenhol)
2014. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Pff..


nálunk az osztálypénz 5000 Ft volt havonta, de senki sem nyivákolt.


Te meg itt sírsz 300 forintért.

2014. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
előző vagyok: ja és be lett fizetve, de cserébe nem kapott semmit az ember. Nagy tiltakozások után több hónap után vissza lett adva a pénz
2014. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja ez az osztálypénz is egy lehúzás, végzős osztálynál marad osztálypénz, azzal mi lesz? azt kamuzták, hogy "szét lesz osztva"...azóta is osszák... ennyit az "ingyenes" oktatásról. Mert -elvileg- nem kötelezhető az ember, hogy fizessen osztálypénzt, de mégis keménykednek, hogy "nincs bizonyítvány, amíg nem fizeted be", képesek rá, pedig nincs törvénybe ilyen...
2014. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nálunk szétoszották a maradék osztálypénzt szerenádkor, én abból rúgtam be :D
2014. szept. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolónak: Az osztálypénzt a szülői értekezleten a szülők szavazzák meg, az nem iskolai szervezés, az iskola nem teszi kötelezővé.

A sportköri díj nem jogos, nincs joguk ilyesmire pénzt kérni, de nincs sok választásod, maximum feljelenteni őket, de az rád nézve se lenne jó. Azt a pénzt viszont tényleg olyan eszközökre költik, amire szükség van, és amire az állam nem ad. Vedd 500 Ft-nak, ne kétszer kasszírozásnak. Máshol ezret is elkérnek.

2014. szept. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyóóó 5000 forint osztálypénz? És ti ebbe belementetek? Amúgy nálunk egy szülő végzi az ilyen munkát nem az iskola..
2014. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez gimi, fenymasolasra, utazokra kell.. Bar mit ne mondjak sikerult elkolteni!
2014. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ez még a kifizethető kategória, és _talán_ jó helyre megy.


Az osztálypénz mert felesleges böszmeségekre megy el, mint szalagavató, ballagás, svédasztal, SZMK-s szülő zsebe és aranylánc az osztályfőnöknek. Soha nem értettem.

2014. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!