Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen költségei vannak az...

Milyen költségei vannak az egyetemnek? Kb. mennyi pénzbe kerül, amíg az ember elvégzi?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Állami finanszírozás vagy költséges? Milyen szak és melyik főiskola, egyetem?
2014. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kb. eléggé változó, főleg amiatt, hogy részben szubjektív, mit számítunk az egyetem költségeihez.
2014. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

0 Ft. és 100 millió Ft is lehet.

Én pl. egy vidéki városban lakom ahol van egyetem. a helyi egyetem államilag finanszírozott képzésére mentem levelezőre. Dolgoztam egyetem mellett. Egy fillérembe sem került a képzés., mert ugye tömegközlekedési bérlet akkor is kell ha nem tanulok, az anyagok 70%-át megkaptuk e-dukumentum formájában, másik 30%-át meg könyvtárból kivettem. egy TDK munkámmal nyert 150.000 Ft-ól meg kijöttek a füzetek, és a szakdolgozat köttetés. Szóval attól függ..

De pl. ha valaki mondjuk egy másik városba megy tanulni, ráadásul fizetős szakra, és sok jegyzetet nem kapnak meg elektronikusan hanem meg kell venni, meg haza kell utazni hétvégente, akkor a tandíjon felül még havi 50-60-70-80 ezret költ megélhetésre, attól függ milyenek az igényei és a lehetőségei. Ha meg valaki bukdácsol az id plusz költség..mert az uv és a cv vizsga meg az ismételt tárgyfelvétel nem olcsó, de ez is egyetemenként változik, hogy mennyi.

2014. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha ki lehet hozni 0 ft-ból is, akkor miért vesznek fel sokan diákhitelt?


A levelezős dolog hogy zajlik? Hogy tudják ellenőrizni, hogy nem csalsz?

2014. szept. 2. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha ki lehet hozni 0 ft-ból is, akkor miért vesznek fel sokan diákhitelt? "


- Mert nekik nem sikerül.


"A levelezős dolog hogy zajlik? Hogy tudják ellenőrizni, hogy nem csalsz?"


- Nem értem, milyen csalásról beszélsz. Levelezős képzés meg rendszerint kéthetente van másnél napig, vagyis eléggé tömör. Igazából a munka mellette nem lehetőség, hanem kötelesség, mert amúgy csak egy másik nappali képzés végzésével, vagy munkakeresőként való regisztrációval úsznád meg a TB-járulék fizetését (ugyanis csak nappalin fizeti azt az iskola).

2014. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
vizsgázni, ZH-t írni ugyanúgy be kell menni, mint a nappalisoknak. Nem igazán tudsz jobban csalni vele.
2014. szept. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok. A levelezős egyetemenként változó (nálunk hétfő és keddi napon kell bemenni, havonta egyszer). De akkor nagyon durván reggeltől estig ott vagy abban a két napban. Van ahol pedig azt hiszem péntek délután-szombat egész nap kell bemenni. Ugyanúgy vannak órák, bent ültök az előadóban, de nem lesz annyi óra, mint a nappalisoknak (körülbelül fele annyi idő van rá). De vizsgán ugyanazt kell tudnod, így otthon sokat kell még készülni.
2014. szept. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-ik válaszadó vagyok.

Kérdező: "Ha ki lehet hozni 0 ft-ból is, akkor miért vesznek fel sokan diákhitelt?"

Pont leírtam neked, hogy speciális helyzetben lehet 0 Ft is mint nekem....

Ha pl. olyan városban laksz ahol nincs egyetem vagy olyan szakra mész ami nincs a helyi egyetemen akkor mát az útiköltség is jelentős,..meg ugye a helyi közlekedés az egyetem városában..

Szóval ha sok tényező együtt áll, akkor lehet 0 Ft...

Nyilván nem mindenki lakik városban, nem mindenkinek van megfelelő szak a helyi egyetemen, nem mindenki nyer TDK dolgozattal...na ezért vesznek fel hitelt!


"A levelezős dolog hogy zajlik?"

Van olyan szak ahol két hetente hétvégén péntek-szombat van konzultáció vagy ahol havi egy hét hétköznapokon..változó szakonként hogy szervezik a konzultációkat. (bár a konzultáció tulajdonképpen rendes előadások és gyakorlatok csak sűrítve)

Levelezősnek nem kötelező a konzultációra járni, csak ha gyakorlati óra is van, na azt kötelező..


"Hogy tudják ellenőrizni, hogy nem csalsz?"

Nem értem a kérdést, mit csalnék?

vizsgán vagy Zh-n? Ugyanúgy be kell menni az egyetemre és megírni mint nappalisnak, tehát ugyanúgy vizsgázol szóban írásban stb..mint minden egyetemista, a levelező nem azt jelenti hogy levélben vizsgázok, és a levelet otthon írom meg könyvből válaszolgatok és valóságban nem tudok semmit az anyagól!!

Vagy mire gondoltál mint csalás?

2014. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pont arra gondoltam a csalás alatt, mint amire válaszoltál. Köszi.
2014. szept. 3. 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is jártam levelezőre. Semmi köze a nevéhez természetesen. :) Nekünk havi 2-3 nap volt emlékeim szerint, de az brutál. Reggel 8-tól estig.

Plusz persze vizsgaidőszakban ugyanúgy vizsgák mint nappalisoknak.

2014. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!