Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiknek van...

Szerintetek melyiknek van több értelme? Kitűnő tanulónak lenni úgy, hogy kevés időd van azokra a dolgokra, amiket szeretsz, vagy négyes-ötös tanulónak lenni úgy, hogy sokat foglalkozol a hobbijaiddal?

Figyelt kérdés
Hobbik alatt ilyeneket értek, hogy pl sport, olvasás, zenélés, írás, sorozatok nézése, idegen nyelvek tanulása, stb

2014. szept. 3. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Utóbbi.
2014. szept. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a másodiknak. soha senki nem fogja az életben megkérdezni tőled, hogy "na és kitűnő voltál-e 11-ikben", szóval felesleges ezért kínozni magad (kivétel talán, ha annyira szeretnél egy év végi könyvet meg oklevelet, ösztöndíjat kapsz az eredményeidért vagy külföldre mész olyan egyetemre, ahol a teljes bizonyítványod számít). jó ha már most tudod, hogy milyen tárgyak kellenek a továbbtanuláshoz és azokból 5-ös vagy, a többi nem nagyon számít. inkább sportolj, tanulj nyelvet és lustálkodni se felejts el ;)
2014. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos, szerintem, hogyha egyetemre akarsz menni akkor inkább a sulira koncentrálj, de ha mondjuk nem szeretnél oda menni és úgy is tudod, hogy neked jó a rosszabb érettségi is akkor foglalkozz valamelyik hobbiddal! Ha szeretnél utazni akkor a legérdemesebb idegen nyelvet tanulni. Ha vonz, hogy író vagy költő legyél akkor olvas sokat s gyakorolj, illetve az is jó, ha az idegen nyelvet azért tanulod, hogy angolul is ki tudd adni verseid... stb.
2014. szept. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem egyszerre is teljesíthető a kettő. Legalábbis nekem sikerült, gimiben még bírható a tempó sok hobbi mellett is. 12 évig kitűnő voltam, 4. osztálytól zenéltem, sőt mellette sportoltam is végig és 4 nyelvet tanultam (2-őt felsőfokig sikerült). Ha ügyesen osztod be az idődet még sorozatokra, barátokra is bőven marad időd. Szerintem mindenkinek arra van ideje, amire csak akarja :)
2014. szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!