Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség? Szakleírás?

Mi a különbség? Szakleírás?

Figyelt kérdés

10.es vagyok és mivel év végén fakultációt kell választanom nagyon sokat merengek mostanában azon, hogy mit is szeretnék kezdeni magammal a jövőben. Nézegettem az SZTE ponthatárait. Annyi biztos, hogy humán tárgyak fele szeretnék menni. Viszont találtam valamit, ami számomra kissé zavaros: Mi a különbség a jogi és a jogász képzés között, mert erre a kérdésemre nem találtam választ, de az feltűnt, hogy jóval kevesebb a ponthatár a joginál. És, hogy a jogihoz ugyanazok a tárgyak kellenek, mint a jogászatra?


[link]



2014. szept. 6. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jogi sorában az F betű azt jelöli, hogy az felsőoktatási szakképzés, kb mint egy OKJ, 4 féléves, nem sokat ér. A jogász, az O=osztatlan képzés(talán 10 félév), ez a "rendes".
2014. szept. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha teszem azt, először jogira mennék, mert félő, hogy nem jutnék be a jogászatra, akkor a jogi elvégzése után több eséllyel jutnék be?
2014. szept. 6. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
nincs olyan, hogy jogászat.
2014. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valahol a felvin meg lehet nézni, hogy milyen képzések után kaphatsz felvételinél pluszpontot, ezt így konkrétan nem tudom. Azt viszont igen, hogy az a két év kb kidobott idő, ha csak a pluszpontok miatt mennél.
2014. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jogi képzés= jogi asszisztens okj végzettség

Jogász szakra + 24 pontot jelent egyébként.

4 félévnyi azaz 2 év teljesen haszontalan tanulás ha jogász szeretnél lenni. Mivel 12 félévet lehetsz államin összesen, ha valaki elvégzi a 4 félév jogi asszisztensi képzést marad 8 féléve hogy a 10 féléves jogász képzést elvégezze. Azaz jogász szakon utolsó 2 félévet fizetni fogja. Akkor már egyszerűbb rövidebb út, ha nem sikerül az állami ösztöndíjas ponthatárt elérni jogész szakon,akkor elkezdeni fizetősön, és hajtani hogy átvegyenek államira 2 félév után.

(és nem kitérő éveket tenni feleslegesen jogi asszisztensi képzésben)

2014. szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!